مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام:

اربعین باوری شور آور و شوری باور آور است

۰۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۰ کد : ۴۲۴۰۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۸
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه ایلام، تأکید کرد: اربعین باوری شور آور و شوری باور آور است و باید به عنوان سبک زندگی دانشجویان و دانشگاهیان ما قرار گیرد و جای خود را در زندگی روزمره‌‌ پیدا کند.
اربعین باوری شور آور و شوری باور آور است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، مهندس محمد هادی عسکری،، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام اظهار داشت: میزبانی ایلام از بخش بزرگی از زائران اربعین حسینی و نگاه و اهتمام ویژه رئیس دانشگاه ایلام و ریزبینی اعضای ستاد اربعین استان، نویدبخش فعالیت‌های فاخر دانشگاهی در این زمینه است.
وی با اشاره به استقبال مردم استان ایلام از زائران اربعین، گفت: این موضوع از نظر فرهنگی و جامعه شناسی نیاز به تأمل دارد و در شرایطی که مدرنیته همه عناصر ارزشی و عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می دهد، شور مردم برای میزبانی از زائران اربعین بسیار مبارک است.
مهندس عسکری با بیان اینکه از حضور و مشارکت مسئولان دانشگاه‌های ایلام و شهید چمران اهواز در سطح ملی بهره خواهیم گرفت، گفت: پیشنهادات ارزشمندی در ستاد اربعین دانشگاهیان ایلام مطرح شد که عمده ترین آن این است که بتوانیم به یک مجموعه سیاستی برسیم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تصریح کرد: مصمم هستیم که از ظرفیت دانشگاه‌های استان در بحث‌های فرهنگی و اجتماعی اربعین استفاده کنیم و به این فعالیت‌ها انسجام دهیم.
وی از تدوین سند سیاستی ساماندهی بحث‌های علمی و فرهنگی اربعین خبر داد و گفت: در این فعالیت از دیدگاه‌های صاحب نظران و دانشگاهیان و مجموعه دانشگاه‌های استان ایلام بهره خواهیم گرفت.
مهندس عسکری با تأکید بر اینکه اربعین رخدادی منحصر به فرد است و ابعاد و زوایای گوناگونی دارد، گفت: برگزاری سوگواره ملی اربعین از جمله فعالیت‌های فاخر دانشگاهیان در این عرصه است که دانشگاه ایلام میزبان اولین دوره آن بود و دومین سوگواره نیز در دانشگاه شهید چمران برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: امیدواریم خروجی این سوگواره‌ها و کنشگری دانشگاهیان و سایر زائران تولید محتوایی غنی باشد و این جریان سازنده و بالنده و توصیه‌های بزرگان و ائمه معصومین بتواند به عنوان سبک زندگی دانشجویان و دانشگاهیان ما قرار گیرد و جای خود را در زندگی روزمره ما پیدا کند.
مهندس عسکری، افزود: اربعین در دنیا منحصر به فرد است و اجتماع این همایش ۵ برابر حج به عنوان بزرگترین رکن عبادی مسلمانان است.
وی با بیان اینکه شکل‌‌گیری این اجتماع با شور و شوق هر چه تمام‌تر در هر زمانی حتی با وجود تهدید جریان تکفیری از ویژگی‌های این حرکت عظیم است، تصریح کرد: حضور پیروان سایر ادیان با عشق و دلدادگی تمام از ویژگی‌های دیگری است که اربعین را متمایز کرده است.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵