دکتر علی اکبری: در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان:

دانشگاه های ایلام با تمام قوا در خدمت زائران اربعین هستند

۰۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۵ کد : ۴۲۳۹۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۸
رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه های مستقر در استان ایلام، با همدلی، همراهی و هم افزایی که وجود دارد و به همراهی نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه ها و بسیج دانشجویی، از تمامی ظرفیت برای خدمات رسانی به زائرین پیاده روی اربعین استفاده می کنند.
دانشگاه های ایلام با تمام قوا در خدمت زائران اربعین هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر علی اکبری در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان ایلام که با حضور دکتر غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس ستاد اربعین دانشگاهیان کشور برگزار شد، اظهار داشت: به عنوان رئیس دانشگاه مادر استان، به جهت همراهی و تشریک مساعی در همه مسائل و از جمله در امر خدمات رسانی به زائرین اربعین، مراتب رضایت و قدردانی خود را از تمامی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان اعلام می‌دارم.
وی افزود: در شهرستان مهران، دانشگاه ایلام، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی – کاربردی و دانشگاه پیام نور دارای امکاناتی هستند که از تمامی این ظرفیت برای خدمت رسانی به دانشجویان، استادان و کارکنان زائر دانشگاه‌های سطح کشور استفاده خواهد شد.
دکتر علی اکبری، تأکید کرد: ما خدمت رسانی با زائرین را محدود به دانشجویان نکردیم، بلکه از ظرفیت استادان و کارکنان هم استفاده کردیم و برای همین سطح خدمت رسانی به زائرین عزیز بوسیله دانشگاهیان استان در سطح بالایی قرار دارد.
در ادامه این نشست، مهندس محمد هادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در شرایطی که مدرنیته همه عناصر ارزشی و عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده، شور مردم برای میزبانی از زائران اربعین بسیار مبارک است.
وی با بیان اینکه شکل گیری این اجتماع با شور و شوق هر چه تمام تر در هر زمانی حتی با وجود تهدید جریان تکفیری از ویژگی های این حرکت عظیم است، تصریح کرد: حضور پیروان سایر ادیان با عشق و دلدادگی تمام از ویژگی‌های دیگری است که اربعین را متمایز کرده است.
مهندس عسکری، تصریح کرد: در مرز چذابه و مهران اوج دلدادگی به سید و سالار شهیدان دیده می‌شود و اربعین میثاق رهایی از قیودات و باوری شورآور و شوری باور آور است.
در پایان این نشست معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدیرکل فرهنگی این وزارت‌خانه و اعضای ستاد اربعین دانشگاهیان استان از موکب‌های دانشگاهیان استان بازدید کردند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: ایلام