رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان:

فرصت های فراهم شده توسط دانشگاه حکیم سبزواری برای تحصیل دانشجویان افغان قابل تقدیر است

۰۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۶ کد : ۴۲۳۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۸
نشست هم اندیشی رایزن فرهنگی کشور افغانستان و مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری با دانشجویان اتباع کشور افغانستان برگزارشد.
فرصت های فراهم شده توسط دانشگاه حکیم سبزواری برای تحصیل دانشجویان افغان قابل تقدیر است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه حکیم سبزواری، دراین نشست که با استقبال گسترده دانشجویان اتباع کشور افغانستان همراه بود، دکترعلی اصغر مولوی رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به جایگاه ملی و رتبه بین المللی این دانشگاه، به بیان توانمندی ها و پتاسیل دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دومین قطب علمی شرق کشور پرداخت.
دکترمولوی در ادامه به پیوندهای عمیق فرهنگی و اجتماعی بین دو کشور اشاره و بر ارتباطات و همکاری های علمی و آموزشی متقابل تاکید کرد.
رایزن فرهنگی کشور افغانستان نیز دراین دیدار ضمن قدردانی از همکاری های علمی و فرصت های فراهم شده توسط این دانشگاه به منظور تحصیل دانشجویان افغان، در زمینه گسترش همکاری های علمی، آموزشی و تحصیلی بین ایران و افغانستان و فرصت ها و پتانسیل های موجود در این زمینه با توجه به حسن همجواری و همزبانی دو کشور مطالبی را بیان کرد.
درادامه دکتر فرزی، مدیر دفترهمکاری های علمی بین المللی و ارتباط با صنعت دانشگاه حکیم سبزواری نیز ضمن بیان زمینه های همکاری های بیشتر دو کشور در حوزه دانشگاهی بر جذب دانشجویان اتباع کشور افغانستان در دانشگاه حکیم سبزواری به دلیل همجواری و همزبانی و وجود مشترکات فرهنگی بین دو کشور تاکید کرد.
سپس دانشجویان اتباع دانشگاه حکیم سبزواری به بیان مسائل و درخواست های خود پرداختند و رایزن فرهنگی کشور افغانستان نیز اعلام کرد درخواست های دانشجویان بررسی و رسیدگی خواهد شد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: حکیم سبزواری


( ۱ )