در دانشگاه کاشان برگزار می شود؛

کنفرانس بین المللی گل محمدی /ارائه ۵۰ مقاله علمی درکنفرانس

۰۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۳ کد : ۴۲۳۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۵
رئیس دانشگاه کاشان گفت:کنفرانس بین المللی گل محمدی با عنوان Rosa damacsena ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۲ الی ۱۴ آبان ماه سال جاری در محل پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصروابسته به دانشگاه کاشان برگزار می شود.
کنفرانس بین المللی گل محمدی /ارائه ۵۰ مقاله علمی درکنفرانس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه کاشان، دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان نیز با اعلام این خبر اظهار داشت: کنفرانس بین المللی گل محمدی با محور اقتصادی با همکاری موسسه مطالعات پیشرفته سعیدی و اتحادیه انجمن های گیاهان دارویی ایران برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این کنفرانس را معرفی گل محمدی به دنیا و احیای این صنعت بومی ذکر کرد و افزود: سعی بر این است تا با ارائه راهکارهای علمی آخرین دستاوردها و فناوری های گل محمدی به جهان معرفی شود.
دکترزراعت جلوگیری از خام فروشی را از دیگر اهداف این کنفرانس عنوان کرد و گفت: متاسفانه علیرغم تلاشی که کشاورزان برای این محصول می کشند این محصول به قیمت خیلی ارزان به دیگر کشورها ارائه می شود که باید این محصول را با بهترین فرآیندها تبدیل به محصولات فناوری و با قیمت مناسب صادر شود.
وی با بیان اینکه استاندارد سازی از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است، خاطر نشان کرد: امیدواریم یک استاندارد بین المللی برای اسانس تعریف کنیم تا محصولات ما با استاندارد به جهان صادر شوند.
رئیس دانشگاه کاشان تاکید کرد: این رویداد می تواند نقطه عطفی در ارتقای جایگاه گل محمدی ایران به عنوان یک سرمایه ملی و بومی، در کشور و دنیا باشد.
دکترسعید معصوم دبیر علمی برگزاری از ارائه ۵۰ مقاله علمی از محققان و پژوهشگران سراسر کشور دراین کنفرانس خبر داد و گفت: این مقالات در روز برگزاری کنفرانس به صورت سخنرانی، پوستر و کارگاه آموزشی ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه دراین کنفرانس بین المللی محققانی از کشورهای آسیایی و اروپایی حضور خواهند داشت اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و فعالان در این عرصه ارائه می شود.
دکترمعصوم هدف از برگزاری این کنفرانس علمی را ارائه تجربیات علمی محققان و استفاده از فناوری های نوین برای رونق هرچه بیشتر صنعت اسانس گل محمدی عنوان کرد و گفت: کارگاه های آموزشی در زمینه موضوع کنفرانس نیز توسط استادانی از انگلیس، ترکیه و ایران، به طور همزمان برگزار خواهد شد.
کاشان با دوهزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت گل و تولید سالیانه بیش از۸ هزار تن گل محمدی در گلستان های بخش های قمصر، برزک، نیاسر، جوشقان و کامو، بخش مرکزی و روستاهای شهرستان به عنوان مهم ترین مرکز تولید گل محمدی و گلاب در کشور مطرح است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان


( ۱ )