در دانشگاه کاشان برگزارشد ؛

سمینار تخصصی فناوری های پیشرفته ساخت سلول های فتوولتاییک

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۹ کد : ۴۲۳۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۴۹
سمینار تخصصی فناوری های پیشرفته ساخت سلول های فتوولتاییک با حضور متخصصان فتوولتاییک انرژی خورشیدی کشور چین دردانشگاه کاشان برگزارشد.
سمینار تخصصی فناوری های پیشرفته ساخت سلول های فتوولتاییک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترمحمد نظیفی فرد عضو هیات علمی پژوهشکده انرژی دانشگاه کاشان گفت: این نشست با هدف توسعه همکاری های علمی و فناورانه در تراز بین المللی و با حضور چهار تن از متخصصان پژوهشگاه
th Research Institute of China Electronics Technology Group Corporation (CETC-48)48
کشور چین و برخی اعضای هیات علمی و کارکنان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه کاشان و برخی سرمایه گذاران و فعالان حوزه نیروگاه های خورشیدی تشکیل شد.
وی افزود: در این نشست تخصصی ضمن معرفی آخرین فناوری های تولید سلول فتوولتاییک و روش های نوین افزایش بازده سلول های خورشیدی سیلیکونی، جدیدترین روش های تولید پنل های خورشیدی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکترنظیفی فرد گفت: در این نشست همچنین در خصوص مدل همکاری های مشترک در زمینه تحقیق و توسعه سلول های خورشیدی بین دانشگاه کاشان و این پژوهشگاه بحث و تبادل نظر شد.
این پژوهشگاه از سال ۱۹۶۴ در کشور چین تاسیس شده است و در حال حاضر بیش از ۳۵ پروفسور و ۱۹۰ پژوهشگر در حال تحقیق و پژوهش و توسعه فناوری در زمینه های سلول های خورشیدی، مواد ابر مغناطیسی، سامانه های ذخیره سازی انرژی و همچنین توسعه انواع حسگرهای پیشرفته هستند.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان


( ۱ )