دهمین همایش گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه دامغان برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۹ کد : ۴۲۲۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۲
دهمین همایش گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی با حضور مسئولان کشوری و استانی در مرکز همایش های دانشگاه دامغان برگزار شد.
دهمین همایش گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه دامغان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه دامغان، دکتر بصیری رئیس دانشگاه دامغان و نادر مالکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان اولین قرارداد پژوهشی در حوزه آمار و برنامه ریزی در سطح استان را امضا کردند.
موضوع این قرارداد محاسبه ارزش افزوده بخش های اقتصادی و تولید ناخالص داخلی به تفکیک شهرستان های استان سمنان به قیمت جاری و ثابت (GDP) می باشد.
در ادامه مراسم مسعود شفیعی، معاون سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: عکسبرداری هوایی از جمله اقدامات مهم و کلیدی در کشور است که به ازای هر پرواز و عکسبرداری آماری، ۲ ترابایت اطلاعات جمع آوری می شود. وی اضافه کرد: امروز فرهنگ استفاده از آمار و اطلاعات باید در کشور نهادینه شود و این فرهنگ در همه سطوح جامعه در دستگاه های اجرایی، تخصصی و عمومی به کارگیری شود.
معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کسب اطلاعات هواشناسی، وضعیت جغرافیایی و اطلاعات ترافیکی از جمله اطلاعاتی است که همواره در زندگی فردی به آن احتیاج داریم.
در این همایش مدیران کل دستگاه های اجرایی استان سمنان عملکرد آماری حوزه خود را ارایه کردند و از پیشکسوتان، کارشناسان و مدیران برتر حوزه آمار و برنامه ریزی با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵