همایش علمی بزرگداشت بیهقی به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۲ کد : ۴۲۲۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۳
به مناسبت اول آبان روز بزرگداشت بیهقی، هشتمین همایش بزرگداشت ابوالفضل بیهقی با همکاری نهادهای مختلف شهرستان در سبزوار در حالی برگزار می شود که دانشگاه حکیم سبزواری همچون دوره های قبل متولی برگزاری بخش علمی این همایش خواهد بود.
همایش علمی بزرگداشت بیهقی به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، مدیر روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه هدف از برگزاری بخش علمی همایش، آشنایی با تحقیقات جدید در حوزه مطالعات مربوط به تاریخ بیهقی، واکاوی جنبه های مختلف تاریخ بیهقی و تشویق و ترغیب پژوهشگران و دانشجویان به گسترش و تعمیق تحقیقات علمی در حوزه تاریخ، ادبیات و نثر بیهقی است، بیان کرد: امسال برنامه های همایش علمی بزرگداشت بیهقی شامل سه بخش خواهد بود و علاوه بر سخنرانی و میزگرد علمی و پژوهشی شاهد رونمایی از یک طرح با موضوع تاریخ نگاران سبزوار و یک کتاب در گستره تاریخ بیهقی خواهیم بود.
دکتر علی تسنیمی گفت: بخش نخست همایش علمی شامل سخنرانی های علمی است و سخنرانان این بخش دکترعبدالرضا مدرس زاده استاد دانشگاه کاشان و دکترعلی یحیایی عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری خواهند بود.
وی افزود: بخش دوم برنامه میزگردی پژوهشی با عنوان "تاریخ و ادبیات در گستره تاریخ بیهقی" است که با حضور استادان و صاحبنظران کشوری و شهرستان برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: در بخش سوم همایش علمی بزرگداشت بیهقی رونمایی از اثر پژوهشی تازه تالیف دکتر مدرس زاده با عنوان " آویزه های بیهقی" را خواهیم داشت و در ادامه طرح پژوهشی"اندیش نامه تاریخ نگاران سبزوار" که به پیشنهاد دکتر علیرضا اشتری تفرشی استادیار گروه تاریخ دانشگاه حکیم سبزواری ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه مخاطبان این همایش استادان و اعضای هیات علمی، دانشجویان و دوستداران این ادیب مورخ می باشند، عنوان داشت: بخش علمی همایش بزگداشت بیهقی اول آبان در تالار دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می شود.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵