در راستای گسترش همکاری های علمی بین المللی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه حماه سوریه

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۱۳ کد : ۴۲۲۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۳
در سفرهیئت آکادمیک دانشگاه حماه کشور سوریه متشکل از رئیس ، معاونان و رؤسای دانشکده‌ها و مدیران آن دانشگاه به مشهد مقدس، تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با دانشگاه فردوسی مشهد به امضا رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه حماه سوریه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه به اولویت کشورهای منطقه برای گسترش روابط علمی دانشگاهی اشاره کرد و با توجه به ظرفیت‌های مناسب دانشگاه حماه، آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد برای مشارکت در فعالیت‌های عمرانی و طرح‌های علمی – پژوهشی کشور سوریه را اعلام کرد.
دکتر زیاد سلطان رئیس دانشگاه حماه نیز با اشاره به پیشرفت‌های علمی فناوری کشور ایران و جایگاه ممتاز دانشگاه فردوسی مشهد در میان دانشگاه های ایران، خواستار اجرایی شدن تفاهم‌نامه امضاشده میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه حماه در جنبه‌های مختلف شد.
هیئت آکادمیک دانشگاه حماه در ادامه حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد، با معاونان و مدیران برخی از دانشکده‌های دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کردند.
همچنین در این سفرهیئت سوری از مرکز توسعه فن‌آوری‌های پیشرفته، سوله صنایع غذایی، پژوهشکده هوا – خورشید و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد بازدید و در پایان نشستی با دانشجویان سوری این دانشگاه داشتند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵