وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک سامان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۴ کد : ۴۲۱۹۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۶۲
تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک سامان، در راستای گسترش تعاملات و ارتقای سطح خدمات بانکی و افزایش همکاری‌های متقابل، از سوی دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و سیداحمد طاهری بهبهانی مدیر عامل بانک سامان به امضا رسید.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک سامان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به افزایش تعداد اعضای هیئت علمی مجموعه آموزش عالی کشور، بر تلاش برای رفع مشکلات رفاهی و اعطای تسهیلات درخور شأن به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، کارکنان وزارتخانه، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تأکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد بانک سامان بتواند در این نقش‌آفرینی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کمک کند تا قدم‌های خوب و مؤثری بردارد.
در ادامه این نشست سیداحمد طاهری بهبهانی مدیر عامل بانک سامان نیز با اشاره به اینکه با انعقاد این تفاهم‌نامه سعی ما بر این است که خدمات مناسبی به اعضای هیئت علمی آموزش عالی کشور ارائه دهیم، گفت: ارائه خدمات به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مایه افتخار است و از لحاظ معنوی بسیار ارزشمند می‌‌باشد.
گسترش و ارتقای سطح کمی و کیفی همکاری‌های فیمابین با رعایت قوانین و مقررات پولی و بانکی و دستورالعمل‌های پولی و اعتباری بانک از طریق ارائه خدمات بانکی و اعطای تسهیلات از سوی بانک در چارچوب قوانین و مقررات ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به اعضای هیئت علمی و کارکنان وزارتخانه، دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، نوآوری و مؤسسات آموزش عالی، محور این تفاهم‌نامه همکاری است.
افتتاح انواع حساب‌های متمرکز و ارائه انواع خدمات بانکی از قبیل صدور ضمانت‌نامه‌های ارزی و ریالی، گشایش اعتبارات اسنادی، صدور انواع کارت‌های الکترونیکی، ارائه خدمات نوین بانکداری الکترونیک، صدور کارت اعتباری و اعطای تسهیلات خرید، تعمیر و ودیعه مسکن، خرید خودرو، ارائه امکانات و توانمندی‌های هلدینگ سامان به ویژه در امور بیمه و صدور کارت ارزی (مسترکارت) برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از جمله تعهدات بانک سامان در این تفاهم‌نامه است.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل امور اداری و پشتیبانی و مهندس جهانگیر حسن زاده دبیر ستاد امور رفاهی وزارت علوم نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۷ )