برگزاری ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات دردانشگاه صنعتی اصفهان

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۲ کد : ۴۲۱۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها منطقه ۶
تعداد بازدید:۵۵۴
ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، با حضور متخصصان، دانشجویان و علاقه مندان این حوزه دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
برگزاری ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات دردانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، دراین مراسم، دکترعلی فانیان دبیر این جشنواره ملی با بیان اینکه جشنواره ملی افتا با هدفی کاملاً ترویجی فنی برگزارمی شود، گفت: در این رویداد قصد داریم درکنار آموزش‌های دانشجویان در دانشگاه، موضوع مهم امنیت به عنوان یک حوزه تأثیرگذار درآینده دانشجویان مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: امروز دیگر روزی نیست که درگیر فناوری اطلاعات نباشیم و با توجه به گستردگی این حوزه مهم، نیازمند برنامه ریزی جهت بهره برداری هرچه بهتر از این فرصت هستیم.
دکترفانیان با اشاره به نقش ویژه فناوری اطلاعات در ثروت آفرینی، تصریح کرد: با مروری بر ارزش کسب شده پس از زمان ۱۰ سال برای ۱۰ استارتاپ موفق دنیا، به خوبی می‌توان دید که ۸ مورد از این استارتاپ ها در حوزه فضای تبادل اطلاعات بوده و افزایش ارزش بسیار چشمگیری داشته‌اند.
رئیس مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر اینکه از دیدگاه کلان در حوزه افتا سرویس‌ها صرفاً سرویس‌های امنیت نیست، گفت: امروزه هر سرویس که با داده‌های عمومی مثل آمار مکانی و پزشکی مردم سروکار دارد حتماً با امنیت اطلاعات درگیر است و بنابراین افتا با هرمحصول و فناوری درگیر بوده و این محصولات لازم است با ملاحضلات امنیتی تولید، آزمایش و پشتیبانی شوند.
دکترفانیان اضافه کرد: در این رقابت جدی، کسانی می‌توانند حضور خود را حفظ نمایند که سرویس‌های امن، پایدار و مطمئن ارائه کنند و از داده‌های افراد به شکل مناسبی حفاظت کنند.
عضو هیئت علمی دانشکده برق وکامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: فضاسازی درخصوص چالش‌ها و فرصت‌های این عرصه از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات است.
دکترفانیان کاروکسب افتا را از رویدادهای مهم این جشنواره دانست و ادامه داد: اگر پای صحبت‌های شرکت‌های موفق در این حوزه بنشینیم، این توفیق را مرهون سه مؤلفه می‌دانند که در قالب اضلاع یک مثلث ترسیم می‌شود.
وی اضافه کرد: ایده پروری و ارائه ایده نوکه غالباً مبتنی بر یک چالش مهم و یا دستاوردهای یک حوزه است، تیم منسجم و کامل که در اصول و اهداف مشترک بوده و ترکیبی از متخصصان مختلف را در برگیرد و توجه به بازار که از ضروریات این حوزه است، سه ضلع مثلث موفقیت در حوزه کاروکسب افتا است که با صبر و پشتکار موفقیت را فراهم خواهد آورد.
دبیر ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در پایان یاد و خاطره شادروان دکترمهدی برنجکوب، رئیس سابق مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان و بنیان گذار این جشنواره ارزشمند را گرامی داشت.
این مراسم با معرفی بخش هکرها و مسابقات فتح پرچم، باشگاه فن‌آفرینی آپاچی، میزگرد استارت‌آپ، کمپین استارت‌آپ امن و ارائه داستان موفقیت یکی از معتبرترین شرکت‌های این عرصه ادامه یافت.
ششمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات کشور در شش بخش مسابقه ملی فتح پرچم، رویداد کار و کسب نواَفتا، کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه اکوسیستم افتا و کمپین و مسابقه استارتاپ امن، پاییز و زمستان سال جاری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی اصفهان