امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه شهرکرد و شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰ کد : ۴۲۱۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۳
تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه شهرکرد وشرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری با هدف گسترش همکاری در زمینه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فنآوری به امضا رسید.
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه شهرکرد و شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد، تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه شهرکرد و شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری با هدف استفاده بهینه از امکانات و توانایی‌های یکدیگر در جهت استمرار ارتباط سازمان‌یافته بین دانشگاه و آن شرکت و به منظور برطرف کردن نیازهای علمی و اجرایی متقابل در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فنآوری، فرهنگی و ارتباطات به امضای سرپرست دانشگاه شهرکرد و مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری رسید.
دکتر سعید کریمی، سرپرست دانشگاه شهرکرد در این نشست گفت: دانشگاه شهرکرد مسئول شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان است و شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان جهت بررسی مشکلات استان تشکیل شده و پس از بررسی، مشکلات به ارگان‌های ذیربط ارجاع می‌شود که با انعقاد تفاهم نامه می‌توان در این میان سازمان‌های مختلف استان تعامل ایجاد کرد.
دکتر رضا خوش سیر، معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست گفت: دانشگاه شهرکرد با دارا بودن رشته‌های فنی و علوم پایه، با امضا این تفاهم‌نامه می‌تواند تعاملات بیشتری برای برنامه‌های برون دانشگاهی و حضور فیزیکی هیأت علمی در شرکت گاز فراهم کند.
وی در ادامه گفت: ازآنجاکه رویکرد جدید دانشگاه حل مشکلات جامعه است با انعقاد این تفاهم‌نامه و با افزایش همکاری‌های، پژوهش‌های دانشگاهی و بررسی‌های علمی، مشکلات رفع می‌شود.
سیامک حیدری، مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری نیز در در این آیین ضمن ابراز خرسندی از ایجاد تعامل دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه جایگاه خاصی در جامعه و کشور دارد و ارتباط دانشگاه با صنعت می‌تواند کمک شایانی در جهت رشد جامعه و حل مشکلات کند.
انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی با در نظر گرفتن ضوابط و فرایند قانونی تصویب آنها، برگزاری همایش‌های علمی- تحقیقاتی مشترک مطابق مقررات و ضوابط موجود در شرکت و دانشگاه، مشارکت در تهیه عناوین اولویت‌های پژوهشی و تدوینRFP در مورد اولویت‌های تأیید شده شرکت، حمایت از هسته‌های پژوهشی، کمک در تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه جهت بهره برداری مشترک از مفاد این تفاهم‌نامه است.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵