مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم:

وزارت علوم با تمام توان پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۲۳:۲۲ کد : ۴۲۱۶۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۵۶
دکتر عبدالساده نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با اشاره به تنگناهای ارزی ایجاد شده در کشور گفت: مشکل تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، یک مسئله ملی است و وزارت علوم با تمام توان در حال پیگیری برای حل این معضل است.
وزارت علوم با تمام توان پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیسی در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور که صبح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: تلاش می‌شود با توجه به وضعیت سخت تامین ارز برای فرصت‌های مطالعاتی، حداقل تخصیص بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها به ۱۰۰ درصد رسیده و این مساله را جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها از مواردی است که با جدیت در حال پیگیری است و از سال آینده موضوع گرنت‌های آزمایشگاهی نیز در وزارت علوم ردیف بودجه اختصاصی خواهند داشت.

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با اشاره به پیش رو بودن هفته ملی پژوهش و فناوری گفت: هفته ملی پژوهش از ۲۴ تا ۳۰ آذر ماه در تهران و استان‌ها به صورت هماهنگ و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری نیز از سوم تا ششم دی ماه در تهران برگزار خواهد شد.

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور با حضور مدیران معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و روسای پارک‌های علم و فناوری و مراکز آموزشی دولتی استان‌های قزوین، مرکزی، همدان و قم با هدف بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارها برای تعاملات بین‌المللی و صادرات محصولات دانش بنیان، در زمینه پژوهش و فناوری در ابعاد گوناگون در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )