با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان؛

طرح های عمرانی دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۵ کد : ۴۲۱۵۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۲۶
دکترمجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: پروژه گاز رسانی ، بسیار مهم و حیاتی برای دانشگاه است که البته با تاخیر صورت گرفت اما همین قدر که در این دولت قول ها به ثمر رسیده و مشعل گاز در این شهر و استان روشن شد خداراشاکریم.
طرح های عمرانی دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر صدیقی با بیان اینکه شاید بتوان گفت دانشگاه سیستان و بلوچستان یکی از زیباترین ها و مجهزترین دانشگاه های کشوراست، اظهار داشت: امیدواریم در سال آینده تمام سلف های دانشگاه کشور از حالت سنتی درآمده و فضای آبرومندانه برای دانشجویان و آینده سازان کشور ایجاد کنیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: بحث ارتقای سطح خوابگاه های دانشجویی هم یکی دیگر از برنامه هایی بود که این دانشگاه از این طرح استفاده کرد و رتبه خوابگاه های دانشجویی آن بهبود یافته و همکاران ما در صندوق رفاه دانشجویان آمادگی دارند تا انشاالله رتبه خوابگاه های این دانشگاه را به دو و یک برسانند.
وی گفت: در حوزه پوشش وام ها ی دانشجویی نیزاین دانشگاه رتبه عالی کسب کرده و تمام دانشجویان دکتری دانشگاه سیستان و بلوچستان از این وام بهره مند هستند و امیدواریم منابع تخصیص یافته افزایش یابد و دانشجویان دکتری ما دغدغه مخارج و معیشت نداشته باشند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در خصوص زمین چمن با توجه به مشکلات آب، پیش بینی شده ۲۵ دانشگاه را مجهز به چمن مصنوعی کنیم که در این راستا دانشگاه سیستان و بلوچستان هم به زمین چمن مصنوعی تجهیزمی شود.
دکتر صدیقی با بیان اینکه در خصوص ارتقای خوابگاه متاهلی نیز برنامه هایی در دست اقدام است، گفت: نیاز جدی یک دانشگاه که میخواهد در تراز بین‌المللی ارتقا یابد، جذب دانشجویان بین المللی است که این دانشگاه به همان سو پیش می رود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان خطاب به مسئولان دانشگاه سیستان و بلوچستان تاکید کرد: دست به دست هم دهید و این مسیری را که در پیش گرفته اید دلسوزانه پیش ببرید تا این دانشگاه از اقتدار بیشتری برخوردار باشد.
در این آیین و با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان محلی، مکانیزه‌ترین سلف سرویس دانشجویی جنوب شرق کشور به همراه پروژه گاز رسانی، آزمایشگاه هیدرولیک وسازه، زیر ساخت وارتباطات دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )