دکتر بندانی:

دانشگاه سیستان و بلوچستان از لحاظ زیرساخت‌ها در قامت یک دانشگاه بین المللی در منطقه جنوب شرق است

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۲ کد : ۴۲۱۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۵
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان با تشریح امکانات و تجهیزات دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: این دانشگاه از لحاظ زیرساخت‌ها در قامت یک دانشگاه بین المللی در منطقه جنوب شرق است.
دانشگاه سیستان و بلوچستان از لحاظ زیرساخت‌ها در قامت یک دانشگاه بین المللی در منطقه جنوب شرق است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکترعلیرضا بندانی صبح امروز در آئین افتتاح پروژه‌های دانشگاه سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان محلی برگزارشد، اظهار داشت: خرسندیم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را به بهره برداری برسانیم که مهم‌ترین آن پروژه گاز رسانی به دانشگاه است.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: گاز رسانی دانشگاه در سه یا چهار فاز تقسیم بندی شده که اولین فاز آن ساخت ایستگاه تی بی اس بود که با بهره برداری از آن از امروز می‌توانیم از گاز شهری در سلف سرویس دانشگاه استفاده کنیم، البته فازهای بعدی هم در حال انجام است که امیدواریم ظرف یک ماه آینده به بهره برداری برسند.
وی افزود: دومین پروژه، آشپزخانه دانشگاه است که عملیات اجرایی توسعه و تجهیز آن با مساحت ۵۰۰ مربع از سال ۱۳۹۵ شروع و امسال به اتمام رسید و همچنین تجهیزات مربوط به پخت و طبخ غذا با اعتباری بالغ بر ۵/‏۲ میلیارد تأمین شده که ۳۰ درصد آن را دانشگاه پرداخت کرد.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: افتتاح آزمایشگاه سازه و هیدرولیک نیز از دیگر پروژه‌های مهم دانشگاه است که هنوز چند روزی برای آماده سازی زمان نیاز دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به پروژه مرکز مخابرات و ارتباطات دانشگاه نیز گفت: تعداد شماره تلفن‌های داخلی که می‌شود از این مرکز استفاده کرد، بالغ بر ۱۰ هزار شماره است که قبلاً فقط هفتصد خط بود و هم اکنون پیاده سازی آن بر بستر فیبر نوری و پشتیبانی، فکس مجازی و اینترنت پر سرعت و هم چنین تماس تصویری نیز انجام شده است.
دکتربندانی افزود: با توجه به افزایش تعرفه آب، پروژه آب رسانی فضای سبز را بهبود بخشیدیم و بنا شد کل فضای چمن دانشگاه در ظرف مدت کوتاهی عوض شود و گیاهان سازگار با محیط زیست منطقه کاشته شود و همچنین زمین چمن دانشگاه به چمن مصنوعی تبدیل شود.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: در جذب دانشجویان خارجی نیز اقدام کرده‌ایم تا بحث بین المللی شدن در این دانشگاه صورت گیرد به طوری که هم‌اکنون بیست دانشجوی افغانی در حال تحصیل در این دانشگاه هستند.
وی افزود: یکی دیگر از کارهای انجام گرفته در حوزه دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان، مجهز کردن ۳۰ بلوک خوابگاه دانشجویی به سیستم تصفیه آب است و هم‌اکنون دانشگاه از لحاظ زیر ساخت‌ها در قامت یک دانشگاه بین المللی در منطقه جنوب شرق درآمده است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷