وزیر علوم در جمع روسای مراکز آموزش عالی گرمسار؛

در راستای کمک به دولت،وزارت علوم از بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند

۲۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۹ کد : ۴۲۱۲۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۰۵
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رویکرد وزارت علوم حمایت از بخش آموزش عالی غیر دولتی در راستای کمک به دولت است و نظارت و ارزیابی ها نیز با هدف ارتقای این موسسات انجام می شود.
در راستای کمک به دولت،وزارت علوم از بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروزدرنشست رؤسای مراکز آموزش عالی شهرستان گرمسار و آرادان گفت: حمایت وزارت علوم از بخش آموزش عالی غیر دولتی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر سپردن امور به بخش خصوصی و کمک به دولت است.
وی گفت: دراین راستا در سال جدید تحصیلی برای حمایت از بخش آموزش عالی غیر دولتی، ظرفیت پذیرش دانشجو در مؤسسات واجد شرایط غیر دولتی افزایش یافت و اساسنامه تأسیس مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی نیز اصلاح شد.
دکتر غلامی مشکل کمبود دانشجو را از معضلات مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی از جمله برخی از واحدهای دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور دانست و گفت: مسئولان هر یک از زیرنظام های آموزش عالی، برنامه‌هایی را برای حفظ و فعالیت بهینه مؤسسات خود تدارک دیده‌اند.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه وابسته به وزارت آموزش و پرورش در چارچوب مقررات وزارت علوم فعالیت می‌کند و وزارت علوم از این دانشگاه حمایت می‌کند.
وزیر علوم با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم و دبیر گفت: این دانشگاه می‌تواند از فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها و با شرط گذراندن یک دوره آموزش مدرسی برای پاسخ به نیاز آموزش و پرورش استفاده کند.
دکتر غلامی کیفی سازی را اولویت اصلی وزارت علوم در شرایط اخیر دانست و بازنگری ۷۰۰۰ برنامه درسی و برگزاری دوره‌های مهارت آموزی دانشجویان را در این راستا ارزیابی کرد.
وی گفت: علاوه بر ارائه دوره مهارت افزایی به دانشجویان کارشناسی در دانشگاه‌های کشور، دوره آشنایی اعضای هیأت علمی تازه جذب شده و پیمانی با بخش صنعت و سایر بخش‌های جامعه نیز آغاز شده و در حال اجراست.
وزیر علوم با اشاره به تفویض اختیار بازنگری دروس به دانشگاه‌های بزرگ گفت: دانشگاه‌های تازه تأسیس می‌توانند از برنامه‌ها و تجربیات این دانشگاه‌ها در برنامه ریزی دروس بر اساس نیازهای منطقه خودشان استفاده کنند.
در این نشست که در محل پردیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گرمسار برگزار شد؛ رؤسای دانشگاه‌های گرمسار، صنعتی امیرکبیر و مراکز پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و فرهنگیان این شهرستان حضور داشتند و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷