اولین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه کوثر برگزار شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳ کد : ۴۲۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۳
اولین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه کوثر با حضور رئیس، اعضای هیئت رئیسه، مدیران، استادان و دانشجویان دانشگاه کوثر در فرهنگسرای شهروند شهرداری بجنورد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ...
اولین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه کوثر با حضور رئیس، اعضای هیئت رئیسه، مدیران، استادان و دانشجویان دانشگاه کوثر در فرهنگسرای شهروند شهرداری بجنورد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمدعلی رباط‌‌جزی رئیس دانشگاه کوثر ضمن خیر مقدم به میهمانان و دانشجویان، از کسانی که در موفقیت دانشجویان به خصوص خانواده‌های آنان، استادان و همکاران دانشگاهی همکاری داشته اند ، تشکر کرد و اظهار داشت: امروز شاهد اولین جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه کوثر هستیم که نشان از تمایل دانشجویان برای دانش اندوزی در سال‌های پس از فراغت از تحصیل است.
 وی برگزاری جشن‌های دانش‌آموختگی را رسمی زیبا توصیف کرد که در بسیاری از دانشگاه‌های ایران و جهان با کم و کیف مختلف اما دلنشین برگزار می‌شود و پایان یک مرحله از زندگی و شروع مرحله‌ای دیگر را نوید می‌دهد.
دکتر رباط جزی تقارن و نزدیکی جشن دانش‌آموختگی با اعیاد ماه مبارک شعبان و همچنین 3 خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را باعث دوچندان شدن شادی این مراسم دانست و خاطر نشان کرد: امروز روزی بزرگ و پرخاطره برای دانشجویان و خانواده آنان و همچنین اساتید و مسئولان دانشگاه است.
وی گفت: امروز بسیاری از دانشجویان نسبت به برنامه‌ریزی جهت رسیدن به اهداف مورد نظر اقدام می‌کنند و برای مسیرهای زندگی خود جهت‌های گوناگونی را رقم می‌زنند. برخی به دنبال کسب و کار، اشتغال و برخی در اندیشه تشکیل خانواده هستند؛ اما همگی نقطه مشترکی در وجود خود دارند و آن ادامه دانش‌افزایی و تحصیل و کسب درجات بالاتر و والاتر است. این موضوع بدین جهت است که دانش مرزی برای خود قائل نیست.
رئیس دانشگاه کوثر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مهم این است در هریک از این جهت گیری‌ها فضایی را برای خدمت به جامعه، شهر و کشور عزیزمان ایران در نظر بگیریم و به نحوی دین و دِین خود را به این جامعه ادا کنیم.
دکتر رباط جزی تصریح کرد: ممکن است برخی از دانشجویان نسبت به ارزش‌ها و جهت‌‌گیری‌های حال و آینده کشورمان نگران باشند اما معتقدم اگر مشکلاتی در امور داخل کشور و بین الملل وجود دارد می‌تواند به راحتی به دست توانای این عزیزان حل شود.
وی گفت: کشور عزیزمان ایران از همه نظر یکی از بهترین کشورهای منطقه و آسیا با داشتن منابعی عظیم است که ارزشمندترین آن نیروی انسانی و به خصوص بانوان متعهد و دلسوز است. ایران کشوری با جاذبه‌ها و پتانسیل‌های بسیار برای تحول و رشد در تمام زمینه‌ها به خصوص زمینه‌های علمی می‌باشد که بانوان متعهد و متخصص می‌توانند نقش بسیار بزرگی را ایفا کنند.
دکتر رباط‌جزی توجه به ارزش‌ها و توانایی‌های بانوان را مورد تأکید قرارداد و گفت: یکی از نتایج آن در کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تشکیل و تأسیس دانشگاه ویژه بانوان است که مثال بارز آن دانشگاه کوثر می‌باشد. این دانشگاه در شمال شرق کشور فرصتی است که برای هم‌میهنان عزیز و گرامی حق انتخاب را فراهم کرده است که بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند. دانشگاه کوثر پس از نزدیک به چهار سال، پیشرفت بسیار خوبی داشته است و با جذب بهترین اساتید و کارکنان متعهد و توانمند افق بسیار روشنی را نوید می‌دهد.
رئیس دانشگاه کوثر خطاب به دانشجویان بیان داشت: هم اکنون شما گواهی محکم و ارزشمند برای این ادعا هستید؛ راه حل بسیاری از مشکلات به دست توانای شماست و ما بر این باوریم که همگی شما قادرید طرح‌های بسیار بزرگی را در کشور هدایت و به سرانجام برسانید همان‌گونه که سابقه حضور دانش آموختگان به خصوص بانوان در مجموعه مدیریتی کشور به وضوح مشهود است. ایستادگی در برابر موانع و مشکلات و تبدیل سختی‌ها به فرصت‌ها تضمینی برای رسیدن به موفقیت در این راه پر پیچ و خم است.
وی در پایان ضمن یادآوری این موضوع که آموزش و یادگیری هیچ‌گاه از زندگی انسان‌ها جدا نبوده از حضور خانواده‌های معزز دانشجویان، اساتید و همکارانی که در برگزاری جشن دانش‌آموختگی تلاش بسیاری کردند تقدیر و از زحمات دکتر محمدرضا قربانی سرپرست پیشین این دانشگاه که زحمات بی‌دریغ و زیادی را برای راه اندازی این دانشگاه و دانشجویان متقبل و متحمل شده بود به‌صورت ویژه قدردانی کرد.
در ادامه دکتر اعظم سبحانی مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن تبریک دانش‌آموختگی دانشجویان، نکاتی را در خصوص روند فرایند دانش‌آموختگی یادآور شد.
گفتنی است قرائت سوگندنامه، اجرای نمایش توسط گروه فیلم و تئاتر دانشگاه، اجرای زنده موسیقی سنتی، اهدای هدایا به دانش‌آموختگان، برگزاری مسابقه، برش کیک و گرفتن عکس یادگاری از دیگر بخش‌های این مراسم بود.