اولین تدکس در مشهد با هدف بیان ایده ها ی نو برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۲ کد : ۴۲۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۵
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: اولین تدکس در مشهد با هدف بیان ایده های نو برگزار شدبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکترسیدحسن علم‌الهدایی در حاشیه همایش تدکس که در هتل پارس مشهد برگزار شد د...
اولین تدکس در مشهد با هدف بیان ایده ها ی نو برگزار شد
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: اولین تدکس در مشهد با هدف بیان ایده های نو برگزار شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکترسیدحسن علم‌الهدایی در حاشیه همایش تدکس که در هتل پارس مشهد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این همایش با هدف استفاده از تجربیات، ایده ها، موفقیت های نخبگان، کارآفرینان و سرمایه گذاران برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه رویداد تدکس برای اولین بار درمشهد برگزار می شود گفت: در تدکس افراد نخبه و کارآفرین تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دادند.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: در این همایش یک روزه 400 شرکت کننده از سراسر کشور شرکت کردند که از طریق فراخوان فضای مجازی جذب شدند که 300 نفر آنها از مشهد و 100 نفر دیگر از سایر شهرهای کشور بودند.
دکترعلم‌الهدایی گفت: استقبال قابل توجهی از این رویداد صورت پذیرفت که با خروجی خوبی هم همراه بود و این همایش در هر سال حداقل یک نوبت برگزار می شود تا برترین ایده ها به صورت رایگان ارائه شود.
وی تأکید کرد: افراد برتر این دوره در پارک علم و فناوری خراسان حمایت می شوند و برگزاری چنین برنامه ای یک فرصت مناسب برای ارائه ایده ها است و این تدکس قبل از مشهد در تهران، اصفهان و کیش برگزار شده است.
دکترعلم‌الهدایی گفت: یک برنامه توسعه ای 5 ساله در پارک علم و فناوری خراسان اجرا می شود و افزایش شرکت های دانش بنیان، مؤسسات فناور از برنامه های پارک علم و فناوری خراسان است.
وی افزود: افتتاح شرکت سامان داروی هشتم پارک علم و فناوری خراسان با مشارکت آستان قدس رضوی با تولید محصولی به نام فاکتور هشتم خون با روش نوترکیب از دیگر برنامه ها بوده که مبلغ 14 میلیون یورو جهت تجهیزات این شرکت هزینه شده است