برای نخستین بار در دانشگاه های کشور؛

دانشگاه سمنان صاحب اتاق سرمایه شد

۲۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۴ کد : ۴۲۰۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۹۵
برای نخستین بار در دانشگاه های کشور اتاق سرمایه در دانشکده اقتصاد ، مدیریت و علوم اداری دانشگاه سمنان افتتاح شد .
دانشگاه سمنان صاحب اتاق سرمایه شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه سمنان؛ اتاق سرمایه به منظور ارتباط هر چه بیشتر با بازار سرمایه و ایجاد افق‌های جدید برای دانشجویان با همکاری کارگزاری بانک توسعه در دانشگاه سمنان افتتاح شد.

دکتر مسعود نصیری زرندی، رئیس دانشگاه سمنان در آئین افتتاح این اتاق ضمن قدر دانی از کارگزاری بانک توسعه به دلیل حضور و سرمایه گذاری در دانشگاه، بر لزوم آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با بازار سرمایه و اصول سرمایه گذاری در این بازار تاکید کرد.

رئیس دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری دانشگاه سمنان نیز گفت: برقراری ارتباط مؤثر بین حوزه‌های نظری و عملی و تقویت توان به کارگیری نظریه‌های آموخته شده در محیط آکادمیک از اهداف ایجاد اتاق سرمایه در این دانشکده است.

دکتر حسین دامغانیان اظهار امیدواری کرد: علاقه مندان به این بازار، پس از کسب صلاحیت‌های فنی، تخصصی و بنیادی لازم، در بستر ایجاد شده بتوانند نقشی در این بازار ایفا کنند.

مدیر معاملات کارگزاری بانک توسعه صادرات نیز در این مراسم با اشاره به سابقه فعالیت این شرکت گفت: دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه پیشرو و سرآمد در ارتباط میان بازار سرمایه و دانشگاه گام برداشته است.

دکتر ابراهیمیان افزود: آموزش، یادگیری و آشنایی دانشجویان با بازار سرمایه هدف اصلی تأسیس اتاق سرمایه در دانشگاه سمنان است.

وی خواستار افزایش همکاری و ارتباط میان کارگزاری و دانشگاه سمنان شد و آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرد.

دسترسی به ۵۰۰ عنوان دایره معارف الکترونیکی در دانشگاه سمنان فراهم شد

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان از فراهم شدن امکان دسترسی به ۵۰۰ دایره العمارف الکترونیکی در همه موضوعات تخصصی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر رحمان معرفت گفت: برای کاربران داخل دانشگاه متن کامل دایره المعارف ها و برای کاربران خارج از دانشگاه فقط ده صفحه اول قابل مشاهده و استفاده است.

مدیر کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان افزود: کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در تلاش است تا برای گسترش دایره العمارف های الکترونیکی و دسترس پذیر کردن آنها برای عموم کاربران دانشگاه اقدامات موثرتری انجام دهد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

 

 


( ۱ )