بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات

۲۲ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۴ کد : ۴۲۰۶۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۹۳
دکترمسعود شمس بخش، مشاور وزیر علوم و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب سفر وزیر علوم به استان خراسان جنوبی، ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه بزرگمهر قائنات ، در نشستی با مسئولان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه ، معضلات و در خواست مسئولان دانشگاه بزرگمهر قائنات را مورد بررسی قرار داد.
بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بزرگمهر قائنات، در این نشست که فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، کریمی فرماندار شهرستان قائنات و دکتر آیتی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجندنیز حضور داشتند، دکتر شمس بخش باتاکید بر عدم موازی کاری در دانشگاه ها اظهار داشت: دردانشگاه های استان ها نباید موازی کاری صورت پذیرد، زیرا این کار باعث اتلاف انرژی و وقت خواهد شد.
دکترشمس بخش با بیان اینکه هر دانشگاهی باید ضمن پیشرفت در مراحل علمی، حل کننده مسائل منطقه خود نیز باشد، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه، ماموریت‌هایی برای دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده است.
وی افزود: دسته بندی دانشگاه‌ها در وزارت علوم به این معنا نیست که دانشگاه محلی نمی‌تواند در عرصه‌های دیگر فعالیت کند، بلکه به این معنا است که ماموریت اصلی آن در منطقه خودش است.
وی افزود: آمایش آموزش عالی باید با آمایش سرزمینی در استان ها منطبق باشد، زیرا یکی از سیاست های وزارت علوم این است که باید در مراکز دانشگاهی رشته های مورد نیاز مناطق را داشته باشیم تا بتوانیم نیازهای پژوهشی مناطق را مرتفع سازیم و فارغ التحصیل دانشگاهی هر منطقه ای درهمان منطقه به کار گرفته شوند.
فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: از وزارت علوم انتظار می رود رشد و توسعه همه دانشگاه های کشوررا به طور یکسان برنامه ریزی کنند.
دکتر محمد حسین شفیعی، رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود این دانشگاه، در خواست هایی از قبیل تصویب سند راهبردی، چارت سازمانی دانشگاه و کمبود نیرو، شتاب زیر ساخت های فیزیکی و ساختمان آموزشی جدید و توسعه دانشگاه در قالب برنامه پنج ساله را بیان کرد.
محمد علی خالقی، نماینده مجمع حامیان دانشگاه بزرگمهرقائنات با اشاره به اینکه زیربنای هر شهری دانشگاه آن شهر است، گفت: با توجه به اهمیت بحث دانشگاه در قائنات، خیرین شهرستان با اهدای ۱۰ هکتار از اراضی به دانشگاه، این را به اثبات رساندند وبا ساخت خوابگاه اجاره به شرط تملیک توانسته اند بخشی از مشکلات دانشگاه را حل کنند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۲ )