وزیر علوم در شورای اداری استان خراسان جنوبی تاکید کرد:

لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و مشکلات استان ها و شهرستان ها

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۷ کد : ۴۲۰۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۳۱
دکتر منصورغلامی ،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه برنامه های سفر خود به استان خراسان جنوبی، در شورای اداری بیرجند تاکید کرد: مدیران و مسئولان استانی با دانشگاهیان مشورت کنند و از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و مشکلات استان ها و شهرستان ها بهره گیرند
لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و مشکلات استان ها و شهرستان ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامی، عصرامروز (۲۱ مهر)، در شورای اداری خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام تلاش‌های مجموعه دولت در شرایط فعلی به سمت و سوی کاهش مشکلات ماه‌های اخیر است، اظهار داشت: نقش دانشگاه‌ها در حل مشکلات کشور به عنوان یک شاخص قرار داده شده و مراکز علمی و آموزشی در کشور اگر بخواهند توجیه داشته باشند باید در جامعه تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ها برای توسعه آموزش عالی دراین استان و کل کشور استفاده کرد، گفت: در این خصوص استان خراسان جنوبی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی برخوردار است.

وزیر علوم با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از لحاظ تعداد و کثرت مراکز آموزش عالی، جزو استان‌های پر مرکز نیست، افزود: در این استان در حوزه توزیع مراکز آموزش عالی بیشتر واحدهای دانشگاه های پیام نور، فنی و حرفه‌ای و مراکزجامع علمی و کاربردی شکل گرفته است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: باید به دانشگاه‌ها در سطح کشور اعتماد شده و از آن‌ها در موارد مختلف مشورت گرفته شود.

وی افزود: شاید در برخی از مناطق دانشگاه‌ها ارتباط ضعیف‌تری داشته باشند اما عملکرد قابل قبولی در همکاری میان دانشگاه با سایر نهادها و سازمان‌ها وجود دارد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه عملکرد دانشگاه ها در عین حال که قابل توجه است اما هنوز کمتر از آن انتظار واقعی است، افزود: هر جا مشتری پای سفارش تحقیقاتی بوده، دانشگاه‌ها با قوت کارها را انجام داده‌اند.

دکترغلامی با بیان اینکه در حال حاضرتعداد دانشجویان کم شده و دانشگاه ها ساماندهی مجدد می شوند و طرح آمایش مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: وزارت علوم برای ۲۰ سال آینده در حوزه آموزش عالی برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: امیدواریم از نگاه آموزشی به مراکز علمی و دانشگاهی خارج شویم و باید نگاه ما بر رفع نیاز جامعه متمرکز شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: جمعیت علمی قوی در کشور وجود دارد و حضور ما در سطح بین الملل درخشان بوده است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷