در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد؛

برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۲ کد : ۴۲۰۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۹
آیین اختتامیه نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور و رویداد سه روزه نوگام صنایع خلاق در مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزارشد.
برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، دراین جشنواره ایده های ارائه شده در کارگاه مسابقه طراحی پاویون شهری نیمروز، با محوریت بهره مندی از بادهای ۱۲۰ روزه سیستان در معماری شهری نیز به داوری گذاشته شد و تیم های «نقطه» و «فرا» حائز رتبه اول، تیم «سِتاک» و «انیمی» حائز رتبه دوم و تیم «کُلَک» حائز رتبه سوم شد.
این جشنواره با حضور ۱۷۰ نفر از علاقه مندان در ۶ حوزه کسب و کار صنایع خلاق شامل بازی‌سازی، پویانمایی، صنایع‌دستی، طراحی، تولید محتوای دیجیتال و گردشگری در سه روز متوالی برگزار شد.
در روز اول این جشنواره، با حضور دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان و رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی و هیأت همراه، «مجموعه شتاب صنایع خلاق» و «مرکز نوآوری صنایع خلاق» با استقرار ۱۸ شرکت و هسته فناورِ حوزه ی صنایع خلاق فعالیت خود را آغاز کرد.
همچنین در نخستین جشنواره صنایع خلاق، استودیو انیمیشن و دوبله افتتاح شد.
دراین جشنواره نیز از سه نرم افزار طراحی صنایع دستی سیستان و بلوچستان شامل نرم افزار طراحی سوزن دوزی و خامه دوزی آهوگ، نرم افزار طراحی سوچن و نرم افزار نمایشگاهی صنایع دستی آهوگ، رونمایی شد.
دراین رویداد تیم «نبرد ابدی» با موضوع بازی سازی به مقام اول دست یافت. رتبه دوم این رویداد را تیم «چیتا باکس» از آن خود کرد و تیم های «شعله های آتش» و «قلم بلوچی» مشترکاً در رتبه سوم قرار گرفتند.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵


( ۲ )