اولین نشست مسئولان دانشگاه حضرت معصومه(س) با خیرین استان قم برگزار شد

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۲ کد : ۴۲۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۱
اولین نشست مسئولان دانشگاه حضرت معصومه(س) با جمعی از خیرین استان قم در مجموعه یک صد هکتاری دانشگاه حضرت معصومه(س) و با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
اولین نشست مسئولان دانشگاه حضرت معصومه(س) با جمعی از خیرین استان قم در مجموعه یک صد هکتاری دانشگاه حضرت معصومه(س) و با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست که همزمان با شب میلاد منجی عالم بشریت(عج) برگزار شد، رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در سخنانی ضمن معرفی دانشگاه و گزارشی از روند پیشرفت های دانشگاه خطاب به جمع حاضر اظهار داشت: این دانشگاه به خواست شما خیرین و معتمدین شهر مقدس قم  و با تأیید مراجع تقلید تأسیس شده است.
دکتر باقری ثالث در ادامه اظهار داشت:به قطع این روز یک روز به یاد ماندنی برای این دانشگاه است چرا که بسیاری از منتخبین و معتمدین استان قم در این نشست حضور دارند و همین حضور موجب دلگرمی و قوام دانشگاه حضرت معصومه(س) است.
رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) در ادامه سخنان خود با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی به ویژه در طول سال های اخیر افزود: دوام و بقای دانشگاه ها در شرایط کنونی منوط به حمایت خیرین است و تشکیل مجمع خیرین در دانشگاه حضرت معصومه(س) یک ضرورت اجتناب ناپذیر به شمار می رود.
وی همچنین با اشاره به تأکید مسئولان وزارت علوم مبنی بر تشکیل مجمع خیرین آموزش عالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها پروژه هایی توسط وزارت علوم تخصیص اعتبار می شود که حداقل 50در صد اعتبار  آن توسط خیرین صورت گرفته شده باشد.
دکتر باقری ثالث ادامه داد: احداث مسجد دانشگاه، احداث ساختمان کتابخانه مرکزی و تکمیل سالن تربیت بدنی از امور در اولویت دانشگاه حضرت معصومه(س) است که نیازمند حمایت خیرین می باشد.
دکتر باقری ثالث در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه این دانشگاه دومین دانشگاه دخترانه پویای پس از پیروزی انقلاب سلامی است افزود: علاوه بر بنیه علمی دانشجویان این دانشگاه که در سطح مطلوبی قرار دارد و قبولی دانش آموختگان در مقاطع بالاتر و نیز توان ورود آنان به فضای کسب و کار نیز مؤید این موضوع است، به لحاظ اخلاقی نیز وضعیت دانشگاه بسیار مطلوب است چراکه در طول هشت سال گذشته تنها یک مورد پرونده کمیته انضباطی در دانشگاه داشته ایم که منجر به صدور حکم شده و این آمار برای دانشگاه حضرت معصومه(س) بسیار مطلوب است.
در ادامه حجت الاسلام محمدرضا آشتیانی عراقی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با اشاره به ضرورت تأسیس این دانشگاه افزود: تأسیس دانشگاهی تک جنسیتی کاری بود که باید در فضای قم صورت می گرفت.
وی ادامه داد: حال که این دانشگاه تأسیس شده و در طی این چند سال توانسته است بدون کمترین حاشیه ای به رغم همه محدودیت ها و مشکلات و بعضاً مخالفت هایی که صورت می گرفت به فعالیت خود ادامه دهد نیازمند یک حمایت جدی و همه جانبه توسط خیرین و معتمدین است.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه در استان قم خیرین بسیاری وجود دارد که در عرصه های مختلف از جمله مدرسه سازی، احداث مسجد، بیمارستان و... فعالانه حضور داشته اند و حمایت کرده اند و اگر این حمایت ها نبود دولت به تنهایی از پس این حجم از فعالیت ها بر نمی آمد.
آشتیانی عراقی ادامه داد: حال اگر این پتانسیل عظیم نسبت به توسعه فضاهای آموزش عالی استان به ویژه دانشگاه حضرت معصومه(س) اهتمام ورزند قطعاً دانشگاه هایی در شأن جایگاه و موقعیت این شهر خواهیم داشت.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مشکلاتی که در فضای اختلاط دختر و پسر امکان بروز دارد: مجموعه آموزش عالی استان قم را به نسبت سایر شهرها دارای مشکلات به مراتب کمتری دانست و در عین حال خاطرنشان کرد: آنچه که در دانشگاه حضرت معصومه(س) وجود دارد، بسیار مطلوب و مورد نظر است.