پارک علم و فناوری و دامپزشکی چهارمحال و بختیاری تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۰ مهر ۱۳۹۷ | ۰۰:۲۲ کد : ۴۱۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۳
در نشستی به مناسبت هفته بزرگداشت دامپزشکی، با حضوردکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و دکترحسینعلی سلطانی مدیرکل دامپزشکی استان، تفاهم نامه همکاری به امضای طرفین رسید.
پارک علم و فناوری و دامپزشکی چهارمحال و بختیاری تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهار محال و بختیاری، در این نشست مدیرکل دامپزشکی استان گفت: این تفاهم نامه با هدف توسعه و ارتقای دانش و فناوری مورد نیاز استان در مباحث تخصصی و همکاری های بین بخشی اجرا خواهد شد و با اجرای این تفاهم نامه هم افزایی در بخش های مختلف فنی، اداری، فرهنگی و همچنین نیروی انسانی و بدنه کارشناسی صورت می پذیرد.
دکترسلطانی تاکید کرد: امکانات موجود از جمله آزمایشگاه های مجهز این اداره کل و ادارات شهرستان های استان می توانند زمینه رشد شرکت های دانش بنیان و فناور استان را فراهم آورد که علاوه بر تامین نیازهای پژوهشی و آموزشی این اداره کل پاسخگوی نیازهای بهداشتی و سلامت جامعه نیز باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز ضمن گرامیداشت هفته دامپزشکی اظهار کرد: با توجه به وظیفه اصلی دامپزشکی در تامین امنیت غذایی جامعه، پارک علم و فناوری آمادگی دارد از طریق شرکت های فناور و دانش بنیان و استفاده ازدانش روز، سازمان دامپزشکی را در دستیابی به این هدف یاری کند. دکتر پیرعلی با اشاره به پژوهش های صورت گرفته در زمینه دامپزشکی افزود: یکی از وظایف پارک های علم و فناوری تجاری سازی یافته های علمی است که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم می آورد.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به خدمات شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری در حوزه های مختلف اظهار امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه گام مهمی در جهت ارتقای بهداشت و سلامت جامعه برداشته شود.
در پایان تفاهم نامه همکاری در زمینه های برگزاری همایش های علمی و فناوری مشترک، شبکه سازی نخبگان علمی، ایجاد کریدور علم و فناوری و دیگر زمینه ها به امضای طرفین رسید.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷