امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۴ کد : ۴۱۹۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها منطقه ۱
تعداد بازدید:۱۵۴
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، با محوریت گسترش آموزش، مشاوره و حمایت از انتقال فناوری‌های پیشرفته از خارج به داخل جهت بنگاه های کوچک و متوسط امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در آیین امضای این تفاهم نامه که با حضور روسا، معاونان و مدیران دو سازمان برگزار شد، دکتر عشوری رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با معرفی این سازمان به عنوان بازوی توانمند تحقیقاتی و پژوهشی برای صنایع کشور گفت: این سازمان آمادگی دارد که با تمام ظرفیت های علمی و پشتیبانی زمینه ساز ارتقاع توانمندی فناوری در شرکت های زیر مجموعه سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران باشند.
وی افزود: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال حمایت از کالای ایرانی رسالت خود را در حمایت از صنایع و شرکتهای ایرانی میداند.
دکتر نجفی رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این آیین گفت: در این مقطع زمانی با توجه به شرایط حاکم بر کشور باید تلاش کنیم حداقل وضع موجود را حفظ و همچنین باید راه ها و رویه های جدیدی را برای پیشرفت کشور پیدا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه علم و مطالعات میتواند ما را در این مسیر به جلو ببرد، گفت: به خاطر همین علاقه مند بودیم که از ظرفیت های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران استفاده کنیم و امیدوارم این تفاهمنامه بتواند علم و فکر و اندیشه را وارد حوزه صنایع کوچک کند.
بر اساس این تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در زمینه همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، همایش ها و سمینارها درحوزه فعالیت های مربوطه، برنامه ریزی برای بازدید استادان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی به منظور رفع مسایل و مشکلات فناورانه پیشروی آنها با یکدیگر همکاری می کنند.
ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی از فرایند تحقیق و توسعه و تجاری سازی یافته های پژوهشی در آنها و همکاری در جهت کمک به انتقال فناوری های پیشرفته از خارج به داخل از مفاد دیگر این تفاهم نامه است.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۱ )