اخبار کوتاه از فعالیت های فرهنگی، ورزشی و بین المللی در دانشگاه صنعتی بیرجند

بازدید رئیس کتابخانه و مرکر اسناد مجلس شورای اسلامی از دانشگاه صنعتی بیرجند

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۲۱:۵۴ کد : ۴۱۹۱۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۲
حجت الاسلام و المسلمین سید علی عماد رئیس کتابخانه و مرکر اسناد مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه بیرجند از بخش های مختلف دانشگاه صنعتی بیرجند بازدید کرد.
بازدید رئیس کتابخانه و مرکر اسناد مجلس شورای اسلامی از دانشگاه صنعتی بیرجند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی بیرجند، حجت الاسلام عماد و هیئت همراه پس از زیارت و عطرافشانی مزار مطهر شهدای گمنام و بازدید از محیط و امکانات دانشگاه، درنشستی با حضور سرپرست جدید دانشگاه و معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شرکت کردند.

در این نشست حجت الاسلام عماد در سخنانی حضور نیروهای متخصص و جوان در این مجموعه را به عنوان ثروتی ارزنده دانست وگفت: با توجه به مشکلات واحد‌های صنعتی خراسان جنوبی، مهم ترین وظیفه این مجموعه به عنوان تنها دانشگاه صنعتی استان، تربیت نیروی متخصص برای پیشرفت صنعت در استان است.

سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند نیزنکاتی در خصوص رسالت دانشگاه و دانشگاهیان، اقدامات و فعالیت‌های انجام شده اخیر و برنامه‌های پیش‌رو بیان کرد.

همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند و اداره صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در توسعه تجارت با افغانستان

دکتر اسماعیل هداوندی، مدیر پژوهشی دانشگاه صنعتی بیرجند از انجام طرحی باعنوان "راهکارهای توسعه تجارت خارجی در استان خراسان جنوبی با تمرکز بر افغانستان" با همکاری این دانشگاه و اداره صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی خبر داد.

دکتر هداوندی با اشاره به فرصت هم‌مرزی استان خراسان جنوبی با افغانستان به عنوان کشوری در مسیر توسعه که نیازمند واردات مواد و محصولات مورد نیاز خود است گفت: توسعه تجارت با این کشور از مهم ترین اقدامات برای بهبود جایگاه اقتصادی استان در کشور است.

وی افزود: در این طرح، عارضه‌یابی وضعیت موجود تجارت خارجی استان با افغانستان و ارائه راهکارهای بهبود در زمینه‌هایی چون تحلیل زنجیره ارزش و ایجاد خوشه صنعتی، فرآوری محصولات کشاورزی وارداتی از افغانستان و ضرورت توسعه نهادی در تجارت مدنظر قرار گرفته و راهکارهای عملیاتی ارائه شده و خلاصه مدیریتی این پروژه نیز در اختیار همگان قرار داده شده است.

کسب مقام اول مسابقات کشوری تولید و بازیافت فلزات توسط تیم دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند

مسابقات کشوری تولید و بازیافت فلزات به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و دانشگاه صنعتی بیرجند در تولید و بازیافت فلزات موفق به کسب مقام اول این مسابقات شد.

در این دوره از مسابقات ۳۰ تیم از دانشگاه های مختلف کشور نام نویسی کردند و ۸ تیم به مرحله عملیاتی راه یافتند و تیم دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند به سرپرستی عرفان علیزاده در رشته مواد و متالورژی توانست مقام نخست را به خود اختصاص دهد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵