امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری

۱۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۰ کد : ۴۱۹۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه شهرکرد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان چهارمحال و بختیاری با هدف گسترش همکاری در فعالیت‌های، آموزشی، پژوهش- فناوری، فرهنگی و استفاده بهینه از امکانات و توانایی‌های یکدیگر در جهت استمرار ارتباط سازمان‌یافته بین دانشگاه و اداره کل زندان‌ها وبه منظور برطرف کردن نیازهای علمی و اجرایی متقابل به امضای دکترسعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد و حمیدرضا حیدری مدیرکل اداره زندان‌های استان چهارمحال و بختیاری رسید.
دکترکریمی دراین نشست ضمن خوش‌آمد گویی و ابراز خرسندی از تعامل دانشگاه و این اداره کل گفت: تمام پتانسیل‌ها در دانشگاه از جمله مرکز مشاوره دانشگاه که در سه سال گذشته رتبه اول کشوری را کسب کرده است دراین تعامل کمک شایانی می‌توانند انجام دهند.
سرپرست دانشگاه شهرکرد در ادامه گفت: دانشگاه شهرکرد مسئول شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان چهارمحال و بختیاری است و اولین نشست شورای هماهنگی شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان جهت بررسی مشکلات این استان تشکیل‌شد و پس از بررسی، مشکلات به ارگان‌های ذیربط ارجاع می‌شود که با انعقاد تفاهم نامه می‌توان دراین میان سازمان‌های مختلف استان تعامل ایجاد کرد.
وی در ادامه افزود: دانشگاه شهرکرد در زمینه‌های علوم انسانی، کار آفرینی و برگزاری کار گاه‌های مختلف برای زندانیان و پرسنل اداره زندان‌ها آمادگی کامل دارد.
دکتر رضا خوش سیر معاون پژوهشی دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست گفت: قبلاً همکاری‌های با اداره کل زندان‌ها داشته‌ایم و با امضا این تفاهم‌نامه تعاملات بیشتری برای برنامه‌های برون دانشگاهی، حضور فیزیکی هیات علمی در زندان‌ها فراهم می‌شود.
وی افزود: ازآنجاکه رویکرد جدید دانشگاه حل مشکلات جامعه است با انعقاد این تفاهم‌نامه و با افزایش همکاری و پژوهش‌های دانشگاهی بررسی علمی مشکلات نیز بهبود می‌یابد.
حمید رضا حیدری مدیرکل اداره زندان‌ها نیز دراین جلسه گفت: در حوزه اداره زندان‌ها به زندان لحاظ اجتماعی، در شرایطی است که به عنوان یک پایگاه اجتماعی و در همه امور می‌تواند مورد مطالعه قرار گیرد.
وی افزود: جمعیتی در زندان وجود دارد که اگر محقق بخواهد کار و پژوهشی انجام دهد قطعاً با حضور در زندان می‌تواند جامعه آماری خوبی در اختیار داشته باشد و یکی از علمی‌ترین پژوهش‌ها را می‌توان در این حوزه انجام دهد. انعقاد این تفاهم کمک می‌کند که دسترسی به اطلاعات راحت‌تر انجام گیرد.
برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها، نشست‌ها، سمینارها، دوره‌های و کارگاه‌های آموزشی ، تأمین مربی واجد شرایط جهت تدریس در کارگاه‌های آموزشی، تهیه، طراحی و اجرای طرح‌های پژوهشی، تبیین و تدوین حوزه‌های پژوهشی مشترک و اجرای پروژه‌های مشترک میان‌رشته‌ای جهت تولید دانش و توسعه دانش فنی و نوآوری، ارائه برنامه جهت توسعه فناوری‌های موردنیاز، معرفی دانش‌آموختگان متقاضی کارورزی در زندان جهت تبدیل دانش به مهارت، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت فرهنگی و کاربردی ، تبادل محصولات فرهنگی اعم از cd، فیلم از مفاد این تفاهم‌نامه است.
همچنین مدت این تفاهم‌نامه یک سال است و در صورت رضایت طرفین تمدید می‌شود.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵