اولین جلسه شورای علم و فناوری استان در دانشگاه اصفهان برگزار شد

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۲ کد : ۴۱۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۹
اولین جلسه شورای علم و فناوری استان به ریاست دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان، در محل تالار دکتر رزمجو این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، اولین جلسه شورای علم و فناوری ب...
اولین جلسه شورای علم و فناوری استان در دانشگاه اصفهان برگزار شد
اولین جلسه شورای علم و فناوری استان به ریاست دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان، در محل تالار دکتر رزمجو این دانشگاه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، اولین جلسه شورای علم و فناوری به ریاست دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و با حضور دکتر نعمت اله اکبری مجری تدوین طرح راهبردی جامع دانشگاه اصفهان ،روسای دانشگاه ها ، پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی ، صنعت و معدن و تجارت در محل تالار دکتر رزمجو دانشگاه اصفهان برگزار شد. 
در این دکتر طالبی رئیس شورای علم و فناوری استان که مدیریت این جلسه را نیزبر عهده داشت ، ضمن ابراز خرسندی از تهیه برنامه ششم توسعه استان اصفهان در راستای پیشبرد اهداف متعالی کشور اظهار داشت: با استناد به مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان با رعایت اصول دستیابی به جایگاه ترسیم شده در سند چشم انداز ۲۰ ساله استان و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، اولین جلسه شورای برنامه ریزی علم و فناوری امروز با هدف دستیابی به اهداف متعالی برنامه ششم توسعه، کار خود را آغاز می کند. 
وی در ادامه افزود: بدیهی است که دستیابی به اهداف مذکور بدون برنامه ریزی هدفمند امکان پذیر نخواهد بود. 
دکتر طالبی همچنین خواستار همکاری همه جانبه اعضای شورا در راستای پیشبرد اهداف برنامه ششم توسعه استان شد و بر همکاری اعضا شورا تاکید کرد. 
رئیس دانشگاه اصفهان در ادامه ضمن بیان اهمیت نقش ملی و نقش استانی دانشگاه اظهار داشت: نقش دانشگاه در سطح ملی و همچنین در سطح استانی هر دو حائز اهمیت است و در برنامه توسعه باید به این مهم توجه ویژه مبذول شود. 
رئیس شورای علم و فناوری استان اصفهان همچنین خواستار تهیه و تنظیم و ارائه طرح های راهبردی اعضا شورا در قالب اطلاعات،وظایف و ماموریت ها برای ارائه درجلسه بعدی شورا شد . 
در ادامه این نشست دکتر نعمت اله اکبری مجری تدوین طرح راهبردی جامع دانشگاه اصفهان نیز به ارائه الگو و مدلی کاربردی برای تدوین سند برنامه علم و فناوری پرداخت و راهبردهای عملی طرح را توضیح داد. 
وی در ادامه افزود: تفاوت اصولی که برنامه ششم با برنامه های دیگر توسعه دارد این است که برنامه های قبلی برش استانی نداشته اند ولی این برنامه دارای این مزیت است.
 وی توسعه علم و فناوری را اساس و بنیاد توسعه پایدار و پیشرفت و اعتلا و اقتدار هر کشوری دانست و خواستار برنامه ریزی هدفمند درراستای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه استانی شد و بر اهمیت این موضوع تاکید کرد. 
دکتر اکبری در ادامه افزود:کشور ایران به لحاظ اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز می بایست در سال ۱۴۰۴ در جایگاه برتر علم و فناوری منطقه قرار گیرد و در این رابطه توجه به برنامه ششم توسعه از اهمیت خاصی برخوردار است. 
در این جلسه اعضای شورا به ارائه نظر و دیدگاه های خود پرداختند و دکتر طالبی نیز به سوالات مطرح شده از سوی اعضا پاسخ داده و به بیان راهکارهای اساسی در این خصوص پرداخت. 
گفتنی است طی حکمی از سوی استاندار اصفهان در فروردین ماه ۹۵ دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی علم و فناوری به منظور تهیه برنامه ششم توسعه استان منصوب شد.