رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم روز جهانی ورزش دانشگاهی خبر داد:

حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در دولت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال جاری

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵ کد : ۴۱۸۶۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۵۶
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان به حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین‌المللی در دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: ورزش دانشگاهی ضمن اینکه نقش جدی در تربیت دانشجویان و نسل توانمند کشور دارد، عاملی برای کیفیت بخشی به تربیت بدنی در سطح جهان نیز خواهد بود.
حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در دولت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال جاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر مجتبی صدیقی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی که امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان در قالب سه بازوی مدیریتی؛ ورزش همگانی، حرفه‌ای و پژوهشی را دنبال می‌کند.
وی «اداره کل تربیت بدنی»، «فدراسیون ورزش دانشگاهی» و «پژوهشگاه علوم ورزشی» را سه بازوی مهم سازمان امور دانشجویان دانست و افزود: خوشبختانه با حمایت‌های همه جانبه از ورزش حرفه‌ای و همگانی در دانشگاه‌ها، دانشجویان کشورمان توانستند در یونیورسیادهای دانشجویی موفق شده و نام ایران را در سطح جهان بلند آوازه کردند.
دکتر صدیقی از برگزاری یونیورسیاد ۲۰۱۹ در کشور ایتالیا خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای حضور تیم دانشگاهی کشور ایران در این یونیورسیاد در حال انجام است و امیدواریم که حضورمان در این مسابقات نیز پررنگ و قوی باشد.
وی در مورد المپیادها و مسابقات ملی دانشگاه‌های داخل کشور تصریح کرد: رقابت دانشجویان کشور در المپیاد ملی امسال با حضور ۶ هزار دانشجو در شهر شیراز برگزار شد و تداوم این امر نیز در قالب برنامه‌ریزی‌های منسجم در سال‌های آتی صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه ورزش همگانی و المپیاد ورزش همگانی نیز در کشور هم اکنون دارای جایگاه مطلوبی است، خاطرنشان کرد: مطابق برنامه‌ریزی امسال، ورزش همگانی با حضور ۱۰۰ هزار دانشجو در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ۱۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.
دکتر صدیقی با بیان اینکه برنامه سازمان در راستای جذب خانواده دانشجویان به سمت ورزش‌های همگانی است، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم امکان حضور خانواده‌ها برای تماشای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان را فراهم آوریم تا از این طریق ورزش همگانی را به سمت خانواده ها نیز سوق دهیم.
وی به راه اندازی مراکز مشاوره ورزشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: مراکز مشاوره ورزشی در دانشگاه‌ها نسبت به مشاوره علمی دانشجویان اقدام کرده و آنها را برای انتخاب ورزش متناسب با شرایط جسمی خود راهنمایی خواهند کرد.
دکتر صدیقی برگزاری کلاس‌های مدیریت بین‌المللی و همبستگی جهانی در عرصه ورزش توسط کمیته ملی المپیک را از دیگر برنامه‌های سازمان امور دانشجویان برای ارتقای سطح سواد ورزشی دانشگاهیان توصیف کرد.
وی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های ورزشی مناسب اظهار داشت: ۲۰ پروژه ورزشی و ۲۵ زمین چمن مصنوعی تا پایان سال در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان امور دانشجویان از راه اندازی اتاق تندرستی در کنار خوابگاه‌های دانشجویی خبر داد و افزود: هر سال اتاق‌های تندرستی در کنار حدود ۱۰۰ خوابگاه به امکانات تربیت بدنی تجهیز می‌شوند تا دانشجویان بتوانند از این امکانات در جهت توسعه ورزش و سلامتی بهره‌مند شوند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: نسل آینده کشور و مدیران با گرایش به ورزش از علم، اخلاق و سلامت جسم و روان برخوردار باشند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷