درحاشیه پانزدهمین اجلاس علم و فناوری در ژاپن صورت گرفت؛

دیدار دکتر غلامی و وزیر آموزش ورزش و جوانان جمهوری چک

۱۵ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۰۴ کد : ۴۱۸۵۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۰۸
دکترمنصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درحاشیه پانزدهمین اجلاس علم و فناوری درکیوتوی ژاپن با دکتر رابرت پلاژه،وزیرآموزش ،ورزش و جوانان جمهوری چک در خصوص گسترش همکاری های مشترک علمی و فناوری دو کشور دیدار و گفتگو کرد.
دیدار دکتر غلامی و وزیر آموزش ورزش و جوانان جمهوری چک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر غلامی با معرفی ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های دانشجویی، پژوهشی و فناوری، پارک های علم و فناوری و مرکز رشد آمادگی خود را برای توسعه همکاری جامع با جمهوری چک از جمله تبادل استاد و دانشجو، ایجاد دوره های مشترک دکتری و انجام پروژه های مشترک علمی و فناوری اعلام کرد.
دکتر رابرت پلاژه، وزیرآموزش، ورزش و جوانان جمهوری چک نیزآمادگی خود را برای سفر به ایران و انعقاد سند همکاری های مشترک علمی و فناوری اعلام کرد.
در این دیدار زمینه هایی برای همکاری های مشترک از جمله فیزیک، نانو تکنولوژی، بایو تکنولوژی، ژنتیک، آموزش های فنی و حرفه ای، زبان و ادبیات فارسی و هنر های اسلامی مطرح شد.
این دیدار با حضورمعاون وزارت علوم چک، سفیر جمهوری چک در ژاپن، دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل، دکتر کی نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلآمی تبریز، دکتر زنجانی معاون سفیر ایران در ژاپن انجام شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷