دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت علوم تاکید کرد:

ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۰ کد : ۴۱۷۹۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۷۲
دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت علوم گفت: شفاف بودن فرآیند گزینش، رعایت حقوق شهروندی ، حفظ حیثت افراد و محورقرار دادن قانون نکات اصلی هستند که باید در جذب و استخدام نیروی انسانی از طرف هسته های گزینش رعایت شود.
ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد تقی نظر پور در آئین معارفه مدیر کل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم و قدردانی از مدیر سابق این مجموعه اظهار داشت: عمل به قانون و پرهیز از اعمال نظرات شخصی، رکن اساسی در موضوع گزینش است که برای تحقق این هدف و تبیین قوانین باید کارگاه‌های آموزشی کارشناسان گزینش به طور مستمر برگزار شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: گزینش باید بتواند در جذب و استخدام نیروهای کارآمد و شایسته به سازمان کمک کند، بنابراین باید مراحل گزینش بویژه مرحله مصاحبه توسط صاحبنظران و افراد با تجربه به امور اداری و مدیریت انجام شود.

وی تاکید کرد: گزینشگران باید تلاش کنند با رعایت قوانین و در نظر گرفتن شرع و اخلاق افراد متخصص و متعهد را وارد سازمان‌ها کمک کنند و در بهبود وضعیت نیروی انسانی کشور نقشی مؤثر ایفا کنند.

دکتر محمد رضاییان مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم نیز در این آیین گفت: تسهیل و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های هسته‌های گزینش دانشگاه‌های کشور از برنامه‌های اصلی وی است که در این راستا به تعامل با اعضای هیات عالی گزینش و حمایت‌های وزارت علوم توجه ویژه دارد.

وی با تاکید بر رعایت قوانین به عنوان محور اصلی فعالیت هسته‌های گزینش کارکنان در دانشگاه‌ها، ابراز امیدواری کرد مجموعه گزینش وزارت علوم در سطح ستاد و صف، بازوی کمکی مدیران دانشگاه‌ها در توانمند سازی نیروی انسانی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینعلی عربی، مدیر سابق دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم نیز در این آیین از همکاری‌ها و مساعدت‌های مدیران وزارت علوم و کارکنان هسته گزینش مرکزی این وزارت قدردانی کرد.

در بخش پایانی این آیین، دکتر نظرپور، دبیر هسته گزینش وزارت علوم حکم انتصاب دکتر رضاییان را ابلاغ و از زحمات دکتر عربی تجلیل کرد.

دکتر محمد رضاییان پیش از این مسئولیت هسته گزینش دانشگاه تهران را برعهده داشت.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۴ )