معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد:

دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند

۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۱ کد : ۴۱۷۹۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۳۶
دکتر مجتبی شریعتی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:با توجه به شرایط اقتصادی وافزایش نرخ ارز، دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی در جهت حمایت از دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان افغانی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند.
دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به سیاست‌های ظالمانه و استکباری دولت آمریکا و برخی کشورها و فشارهایی که به صورت طبیعی به دانشجویان مقیم خارج وارد شده است، اظهار داشت: پذیرای تمامی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور هستیم البته با این شرط که یا آنان در دانشگاه‌های معتبر مشغول به تحصیل باشند یا حداقل یک ترم ثبت نام کرده باشند؛ این مصوبه تا پایان سال ۱۳۹۷ ساری و جاری است.

وی خاطرنشان کرد: به دانشگاه‌ها این اجازه داده شده تا با دانشگاه‌های معتبر دنیا دوره‌های مشترک تعریف کنند تا هم تعامل بهتری صورت گیرد و همچنین سبب ارتقای توان دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی شود.

دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه سال تحصیلی جدید «سال مهارت‌افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری» نامگذاری شده است تصریح کرد: در این خصوص طرحی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد که در این طرح بر ضرورت توجه به دروس عملی و کاربردی در دوره کارشناسی، تقویت و تعریف دروس اختیاری برای دانشجویان و توجه به مهارت‌های عمومی تأکید شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه پروژه ارتقای دانشگاه‌ها به تراز بین‌المللی با قدرت به پیش می‌رود تصریح کرد: با توجه به ارزیابی دانشگاه‌ها و امتیازاتی که می‌گیرند اعتبار به آنان اختصاص داده می‌شود و پیشنهاد شده که دانشگاه‌ها بین ۳ الی ۵ درصد درآمدهای اختصاصی خود را به این پروژه‌ها اختصاص دهند.

ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )