رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه؛

پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند

۱۰ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۰ کد : ۴۱۷۴۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۷۳
دکترغلامرضا گرایی نژاد، رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور،در نشستی با دکتر کامران طاهر پور، رئیس پارک علم و فناوری ایلام، گفت: پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند.
پارک های علم و فناوری از مهم ترین اولویت های سازمان برنامه و بودجه درتخصیص منابع مالی و بودجه هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری ایلام، دراین نشست که به منظور بررسی وضعیت و فعالیت های پارک علم و فناوری ایلام برگزار شده بود، دکترگرایی نژاد با اشاره به اهمیت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور اظهار داشت: این مراکز به عنوان اولویت های اول سازمان برنامه و بودجه در تصویب تخصیص اعتبارت به شمار می روند و معتقدم که فعالیت های این پارک ها در رشد پایدار کشور و حل برخی معضلات و ایجاد ارزش افزوده نقش ویژه ای دارد.
وی افزود: متوسط رشد کشوری در حوزه پارک های علم و فناوری ۳۵ درصد بوده است.
دکترگرایی نژاد با اشاره به متوسط رشد اعتبارات پارک علم و فناوری کشور بیان کرد: متوسط رشد اعتبارات پارک ایلام در حدود ۲۶ درصد بوده است و امیدوارم که در سال آتی نیز علی رغم مشکلات عدیده مالی و بودجه این نرخ رشد اعتبارات برای پارک های علم و فناوری حفظ شود.
وی همچنین اقدامات صورت گرفته در این پارک را قبول و مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که این روند رو به رشد با شتاب بیشتری دنبال شود. در ادامه این نشست دکترطاهرپور، گزارشی از روند فعالیت های پارک علم و فناوری در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ و برنامه های آتی پارک را ارائه کرد.
وی افزود: با توجه با اثرگذاری و اهمیت پارک های علم و فناوری در رونق اقتصادی دنیا و کشور می طلبد که نگاه ویژه ای به پارک ها شود.
در پایان نشست دکترگرایی نژاد و اعضای حاضر در جلسه از نمایشگاه دستاوردهای محصولات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، مرکز نوآوری، مرکز تسهیل گری و توانمندسازی کشب و کارهای نوپا فاوا واحد ایلام و سوله های اختصاصی به پارک علم و فناوری ایلام بازدید کردند.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵