در دانشگاه یزد برگزار شد؛

نشست بررسی همکاری دوجانبه دانشگاه یزد و مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۹ کد : ۴۱۶۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۶
در نشست دکتر محمد صالح اولیا، رئیس دانشگاه یزد و ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران ، افزایش همکاری های میان این مرکز با دانشگاه یزد مورد بررسی قرار گرفت.
نشست بررسی همکاری دوجانبه دانشگاه یزد و مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه یزد؛ در این نشست دکتر اولیا با ارائه تاریخچه ای از دانشگاه یزد اظهار داشت: دانشگاه یزد در رده بندی دانشگاه های ایران در رده های بین دهم تا دوازهم قرار دارد و از ظرفیت های علمی مناسبی برای تعامل بین المللی برخوردار است.
وی همچنین با تشریح فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه یزد در خصوص توسعه فناوری های نوین در استفاده از انرژی خورشیدی و صنعت گردشگری با توجه به ثبت جهانی یزد، یادآور شد: این دانشگاه از ظرفیت های قابل توجهی در زمینه تحقیقات علمی بر مباحث و اولویت های بومی برخوردار است.
ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران نیزبا ارائه برخی از کتابچه های اطلاعاتی این مرکز گفت: به منظور آشنایی هرچه بیشتر شهروندان ایرانی به خصوص دانشجویان و محققان، نمایشگاه عکس و اسناد سازمان ملل متحد در مراکز استان های مختلف ایران با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار می شود.
وی افزود: تا کنون این نمایشگاه علاوه بر یزد در شهرهای بوشهر، خرم آباد، زاهدان، اراک و سنندج نیز برگزار شده است.
دوتسنکو با معرفی فعالیت های مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران یادآور شد: این مرکز آمادگی لازم برای برگزاری کارگاه های علمی - ترویجی در حوزه فعالیت سازمان ملل متحد، حمایت از دانشگاه یزد برای عضویت در شبکه دانشگاهی زیرمجموعه سازمان ملل متحد و حمایت از دانشجویان برای گذراندن دوره های کارورزی در دفتر سازمان ملل متحد را دارد.
وی همچنین از آمادگی مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در ایران برای حمایت از کتابخانه دانشگاه یزد و تجهیز منابع و اسناد مورد نیاز این دانشگاه در خصوص مباحث مرتبط با سازمان ملل متحد خبرداد.
رییس همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد نیز در این نشست با تشریح ظرفیت های علمی و اولویتهای پژوهشی و آموزشی بومی و ملی این دانشگاه از آمادگی برای اختصاص فضای ویژه ای دراین کتابخانه به اسناد و منابع سازمان ملل متحد خبرداد.
دکتر محمدعلی حداد گفت: آمادگی و ظرفیت های لازم برای برگزاری روز سازمان ملل در دانشگاه یزد و گفت و گو پیرامون همکاری با یونسکو برای برگزاری کارگاه های علمی - ترویجی مرتبط با شهر جهانی یزد وجود دارد و مرکز اطلاع رسانی می تواند در این زمینه بستر لازم را فراهم سازد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷