سامانه پژوهش در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی رونمایی و راه‌اندازی شد

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۳ کد : ۴۱۶۸۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۷۳
سامانه پژوهش به منظور مدیریت فرایند بررسی و اجرای طرح‌های پژوهشی، طرح‌های فناوری، دریافت کد اخلاق و بانک اطلاعات و رزومه اعضای هیئت علمی، در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی رونمایی و راه‌اندازی شد.
سامانه پژوهش در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی رونمایی و راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، دکتر علی کاشی، سرپرست معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه در نشست شورای هم‌اندیشی اعضای هیئت علمی ضمن معرفی این سامانه گفت: سامانه پژوهش برای رفع نیازهای پژوهشی در حوزه ورزش کشور راه‌اندازی شده است و با راه‌اندازی این سامانه شاهد کاهش زمان بررسی و اجرا، سیستماتیک شدن و کاهش هزینه‌های فرایندهای پژوهشی در پژوهشگاه علوم ورزشی خواهیم بود.
وی افزود: سامانه مذکوراین قابلیت را دارد تا در سطح کلان و به صورت ملی پاسخگوی نیازهای اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور باشد.
وی تصریح کرد: با تقویت سخت‌افزاری امکانات پژوهشی می‌توانیم دغدغه‌های سازمان‌ها و مؤسسات و حتی اعضای هیات علمی سراسر کشور را در خصوص بهینه کردن فرایندهای پژوهشی مرتفع کرده و بیش از پیش به رفع نیازهای پژوهشی کشور بپردازیم.
سامانه پژوهش پژوهشگاه تربیت بدنی یک سامانه جامع است که تمامی فرایندهای بررسی، تصویب، اجرا و اطلاع‌رسانی پروژه‌های تحقیقی در حوزه علوم ورزشی را در سطح کشور مدیریت خواهد کرد.
این سامانه ضمن بررسی طرح‌های پژوهشی و فناوری پژوهشگاه این قابلیت را دارد که پروپوزال‌های کد اخلاق دانشجویان و محققان در سطح کشور را نیز موردبررسی قرار داده و کد اخلاق پژوهشگاه علوم ورزشی از این پس تنها از طریق این سامانه ارائه می‌شود.
از دیگر قابلیت‌های این سامانه ثبت اطلاعات و رزومه اعضای هیئت علمی پژوهشگاه و سایر همکاران دانشگاه‌های کشور به عنوان بزرگ ترین بانک اطلاعات پژوهشگران کشور خواهد بود.
از این پس تمام طرح‌های پژوهشی و فناوری و پروپوزال‌های کد اخلاق در این سامانه موردبررسی قرار می‌گیرد و مجریان، داوران و ناظران این نوع طرح‌ها می‌توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی: ris.ssrc.ac.ir با پژوهشگاه علوم ورزشی همکاری کنند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵


( ۱ )