پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزارمی کند؛

همایش بین المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ و سیره اهل بیت »

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۰ کد : ۴۱۶۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۷
گروه تاریخ اسلام پژوهشکده علوم اسلامی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، همایش بین المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ و سیره اهلبیت علیهم السلام را برگزار می کند.
همایش بین المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ و سیره اهل بیت »

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، تأثیر آموزه های کلامی و تاریخی بر مطالعات سیره پیامبر (ص) و معصومان (ع)، تأثیر آثار و آراء مستشرقان بر مطالعات سیره پیامبر (ص) و معصومان (ع)، تأثیر رویکردهای فقهی بر مطالعات سیره پیامبر (ص) و معصومان (ع) و نقد و بررسی آرای نواندیشان دینی مسلمان در مطالعات سیره پیامبر (ص) و معصومان (ع) برخی از محورهای اصلی این همایش بین المللی است.
پیش نشست نخست این همایش درتاریخ ۱۰ مهرماه سال جاری با حضور دکترهادی عبدالنبی التمیمی رئیس دانشکده علوم اسلامی دانشگاه نجف، استادانی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دانشگاه اصفهان، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، جامعه المصطفی (ص) العالمیه و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی «ره» در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می شود.
تاکنون دانشگاه های اصفهان و شهیدبهشتی، دانشگاه باقرالعلوم (ع)، پژوهشکده تاریخ اسلام، بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی و انجمن ایرانی تاریخ اسلام و پژوهشکده تاریخ اسلام آمادگی خود را برای مشارکت در این همایش بین المللی اعلام کرده اند.
همچنین پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، جامعه المصطفی (ص) العالمیه، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی «ره» و انجمن تاریخ پژوهان حوزه علمیه برای همکاری در برگزای این همایش بین المللی اعلام آمادگی کرده اند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵