در حاشیه اجلاس دانشگاه‌های جهانی در قرن ۲۱؛

راه‌های گسترش همکاری‌های علمی ایران و مجارستان مورد بررسی قرار گرفت

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۵ کد : ۴۱۶۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۶
نمایندگان کارگروه ملی همکاری‌های علمی ایران و مجارستان در سفر به کشور مجارستان و در حاشیه برگزاری کنفرانس روسای دانشگاه‌های مجارستان و گروه دانشگاه‌های برزیلی با عنوان دانشگاه‌های جهانی در قرن ۲۱ در نشست‌های مختلف با روسای دانشگاه‌های بوداپست، دانشگاه سگد مجارستان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و رییس اتحادیه دانشگاه‌های کشور مجارستان به بررسی همکاری‌های دانشگاه‌های ایران به ویژه دانشگاه‌های عضو کارگروه و دانشگاه‌های مجارستان پرداختند.
راه‌های گسترش همکاری‌های علمی ایران و مجارستان مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، در این کنفرانس دکتر محمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد در خصوص نقش راهبری دانشگاه‌ها در نظام نوآوری منطقه‌ای به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی پس از مرور وضعیت علم و فناوری در ایران به تشریح نظام نوآوری و همچنین تحلیل اجزا آن در استان یزد پرداخت و تجربیات دانشگاه یزد در این راستا را معرفی کرد.
هیئت ایرانی شامل روسای دانشگاه‌های یزد، سمنان و علوم پزشکی شیراز و معاونان بین الملل دانشگاه‌های یزد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشستی با رییس دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست و هیئت همراه درخصوص همکاری‌های آتی کارگروه با این دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
همچنین هیئت ایرانی با همراهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در دیدار با رییس و مسئولان جدید دانشگاه "سگد" به عنوان دانشگاه نماینده در کشور مجارستان به بررسی فعالیت‌های این کارگروه در چند ماه گذشته پرداختند و از مرکز اپتیک و کوانتوم الکترونیک دانشگاه سگد و همچنین مرکز تحقیقاتی لیزر آتوثانیه ایلای بازدید کردند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵