اهداف عملیاتی حوزه تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه مواد و انرژی در سال 95

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۲ کد : ۴۱۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
دکتریحیی پالیزدار مشاور ریاست درامورتحصیلات تکمیلی و مرکز اسناد پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به اهداف عملیاتی حوزه تحصیلات تکمیلی گفت: ارتقای کیفیت دانشجویان ورودی، ارتقای کیفیت آموزش و فرایندهای جا...
دکتریحیی پالیزدار مشاور ریاست درامورتحصیلات تکمیلی و مرکز اسناد پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به اهداف عملیاتی حوزه تحصیلات تکمیلی گفت: ارتقای کیفیت دانشجویان ورودی، ارتقای کیفیت آموزش و فرایندهای جانبی آن و افزایش جو نشاط علمی از مهم ترین برنامه های این حوزه در سال جاری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپالیزدار درمراسم دید و بازدید نوروزی گفت: ارتقای هرچه بیشتر خدمات ارائه شده به دانشجویان و افزایش سطح کیفی دانش آموختگان از اهداف و راهبردهای حوزه تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه درسال گذشته بود.
وی با اشاره به عملکرد آموزشی این حوزه افزود: درحال حاضر پژوهشگاه دارای 275 دانشجو است که 16 دانشجو درمقطع دکتری و 82 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سال 94 پذیرفته شده و 177 دانشجو ورودی سال های قبل می باشند.
دکترپالیزدار همچنین از پیاده سازی و راه اندازی نرم افزار گلستان، افزایش ظرفیت خوابگاهی، افزایش زمان استفاده از امکانات کتابخانه، اتخاذ روش های هدف مند به همراه ارائه مشوق های لازم درجذب دانشجو و ارائه سطح کیفی به همراه به روز رسانی و تنوع در دروس ارائه شده به عنوان اقدامات این حوزه درسال گذشته یاد کرد.
مشاور ریاست درامورتحصیلات تکمیلی و مرکز اسناد پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان اینکه جهت گیری متفاوت در فرایند آموزش با هدف گذاری تربیت دانش آموختگان، متفاوت از دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سال 94 نیز از دیگر اهداف حوزه تحصیلات تکمیلی بوده است، گفت: در این راستا تطابق محورهای پژوهشی استادان با موضوع و عنوان پروپوزال های کلیه دانشجویان ورودی 93 و بعد از آن و همچنین تسهیل در فرایند تعریف کار دانشجویی به عنوان  RA/TA در سال گذشته انجام گرفت.