قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی:

پژوهش‌های تقاضا محور و حلال مشکلات کشور، رویکرد اصلی وزارت علوم است

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۶ کد : ۴۱۵۱۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۶۵
دکتر مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، در امور فناوری و سرپرست دفتر سیاست گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری گفت: پژوهش‌های تقاضا محور و حلال مشکلات کشور، رویکرد اصلی وزارت علوم است که این، متفاوت با آنچه که امروز کشور آن را در حوزه آموزشی تجربه می‌کند، هست و باید به سمتی برویم که این پژوهش‌ها پاسخگوی نیازها باشد.
پژوهش‌های تقاضا محور و حلال مشکلات کشور، رویکرد اصلی وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر کشمیری در بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی با دکتر محمدتقی صالحی رئیس این پژوهشگاه، معاونان و روسای پژوهشکده‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌های گرانقدری در پژوهشگاه مواد و انرژی وجود دارد که می‌توانیم جهش‌های بسیار خوبی را در آن شاهد باشیم افزود: زیرساخت‌های این پژوهشگاه به جهت امکانات و تجهیزات و نیز فضا و کاربرد، بسیار خوب، آماده و مهیا است تا بهترین استفاده از آن شود و می‌بایست قدر آن را بدانیم.
سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری تصریح کرد: در این راستا اگر عزم جمعی مجموعه همراه باشد تا به سمت تغییر رویکرد و ماموریت جدی برویم، نگاه اول به داخل خود مجموعه است و می‌توانیم به طور جدی‌تر از آن دفاع کرده و ارتباط برقرار کنیم.
دکتر کشمیری از ثروت‌آفرینی و ارزش‌آفرینی به عنوان معیار اصلی پژوهشگاه یاد کرد و خواستار اهتمام ویژه در این خصوص شد.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ضمن آشنایی با زیر ساخت‌ها و عملکرد پژوهشی و هچنین آگاهی از برنامه‌های جاری پژوهشگاه، از آزمایشگاه‌ها، مرکز رشد، ساختمان سبز و نمایشگاه دائمی تجهیزات و دستاوردهای پژوهشی و فناوری این پژوهشگاه بازدید کرد.
در این بازدید همچنین گزارشی درخصوص فعالیت‌های پژوهشکده‌ها، نظام نوآوری و پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان، پروژه‌های کلان در دست اجرا، فعالیت‌های حوزه بین‌الملل، تجهیزات آزمایشگاهی، گسترش فعالیت‌های مرکز رشد و نیز اهداف و برنامه‌های شرکت پیشتازان مواد و انرژی نوین، توسط مسئولان پژوهشگاه مواد و انرژی ارائه شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )