انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری یزد و خانه صنعت ومعدن یزد

۱۶ تیر ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۱ کد : ۴۱۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۸
پارک علم و فناوری یزد و خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزدبا هدف هم‌افزایی و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در توسعه استان، ارتقای همکاری‌ها و پیوند میان دانشگاه و صنعت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردن...
پارک علم و فناوری یزد و خانه صنعت، معدن و تجارت استان  یزدبا هدف هم‌افزایی و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در توسعه استان، ارتقای همکاری‌ها و پیوند میان دانشگاه و صنعت، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه به مناسبت روز ملی صنعت و معدن و در حضور جمع کثیری از صنعتگران، معدن‌کاران و مدیران اجرایی استان به امضای رؤسای پارک علم و فناوری یزد و خانه صنعت و معدن و تجارت استان رسید.
این تفاهم‌نامه متشکل از 10 بند است که بر استفاده از ظرفیت طرفین برای توسعه فناوری، برگزاری جلسات مشترک، استفاده از ظرفیت خیرین فناور، حمایت از تشکیل شرکت‌های دانش بنیان و اتاق فکر صنعت و فناوری تأکید دارد.
سیدمحمد میرمحمدی، استاندار یزد با ابراز خرسندی از این ابتکار، امضای این تفاهم‌نامه را نمودی زیبا از هم‌افزایی میان فناوری و صنعت برشمرد و آن را سرمایه‌ای عظیم برای توسعه استان دانست.
دکترداریوش پورسراجیان، رییس پارک علم و فناوری استان  یزد نیز با اشاره به کمبود امکانات و منابع طبیعی استان به ویژه آب، توجه به اقتصاد مبتنی بر دانش و توسعه فناوری را تنها راه توسعه استان دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر جایگاه و اهمیت پارک علم و فناوری یزد و مجموعه فناوری اقبال در توسعه استان تأکید کرد.