قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد؛

ضرورت استفاده از منابع دانشگاهی برای رفع مشکلات جامعه

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۳ کد : ۴۱۴۷۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۵۴
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت استفاده از منابع و خدمات آموزشی و پژوهشی و کمک به دست اندرکاران برای رفع مشکلات جامعه تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌ها باید در تولید کالای با کیفیت ایرانی و کیفی سازی آن و تامین قطعات مورد نیازبه بخش صنعت کمک کنند.
ضرورت استفاده از منابع دانشگاهی برای رفع مشکلات جامعه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالرضا باقری صبح امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سابق و سرپرست دانشگاه تبریز، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های دانشگاه در کنار توسعه علمی‌، ارتقای کیفیت و تربیت نیروی متخصص را پاسخگویی به نیازهای جامعه دانست و اظهار داشت: نقش دانشگاه‌ها باید در کمک به دستگاه‌های اجرایی در شرایط تحریم پررنگ باشد، همچون دوران دفاع مقدس که دانشگاه‌ها در تامین نیازهای واحدهای دفاعی و نظامی، کمک بسیاری کردند.
وی با بیان اینکه وارد شرایط جدیدی شده‌ایم و مدیریت دانشگاه نیز در این شرایط، سخت‌تر خواهد بود، بر نقش دانشگاه‌ها در مبارزه با تحریم، تاکید کرد و گفت: دانشگاه در ایجاد اعتماد و امید به آینده در گذر از مشکلات پیش رو نقش مهمی دارد.
دکتر باقری افزود: به نظر می‌رسد مسئولیت در دانشگاه، به دلیل ماهیت ماموریت و ترکیب نیروی انسانی دانشگاه یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین مشاغل بوده و این امر در دانشگاه تبریز نیز به دلیل وجود ۷۰۰ نفر هیات علمی تاثیرگذار و صاحب فکر و بیش از ۲۰ هزار دانشجو صدق می‌کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: از تمامی استادان و مسئولان دانشگاه تبریز به دلیل کمک به ارتقای دانشگاه و جایگاه علمی کشور در سطح بین المللی، قدردانی کرده و امیدواریم این دانشگاه همچنان با سبقه علمی خوب بیش از گذشته در کشور افتخار آفرین باشد.
قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پایان، متذکر شد: اگر دانشگاه منشا همه تحولات هست، انتظار می‌رود این تحولات توسط رئیس دانشگاه دنبال شود.
در این مراسم دکتر میر رضا مجیدی به عنوان سرپرست دانشگاه تبریز معرفی و از زحمات دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس سابق این دانشگاه قدردانی شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )