انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین کمیسیون ملی یونسکو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۹ کد : ۴۱۴۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۰
​کمیسیون ملی یونسکو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه ای جهت همکاری در حوزه علم، فناوری و نوآوری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو و دکتر الیاسی معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید، بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های یونسکو برای توسعه نظام علم، فناوری و نوآوری کشور تاکید شده است.
بر پایه این گزارش، انعکاس عملکرد و دستاوردهای حوزه علم، فناوری و نوآوری ایران به سازمان ها و نهادهای بین المللی، بهره گیری از خدمات مشاوره ای و تجربه‌های موفق بین‌المللی در حوزه علم، فناوری و نوآوری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی در حوزه علم، فناوری و نوآوری با بهره‌گیری از مشاوران و متخصصان یونسکو و حضور کارشناسان و صاحب نظران ایرانی در همایش‌ها، سمینارها و نشست‌های تخصصی بین‌المللی در حوزه علم، فناوری و نوآوری محورهای این تفاهم را تشکیل می دهند.
گفتنی است این تفاهم‌نامه به مدت 3سال معتبر است و کمیته راهبردی با حضور نمایندگان طرفین به منظور پیگیری، نظارت و اجرای مناسب مفاد تفاهم‌نامه تشکیل خواهد شد.