دکتر نظرپور در شورای دانشگاه لرستان تأکید کرد؛

تلاش برای رفع مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۸ کد : ۴۱۴۴۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۱۵
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای دانشگاه لرستان بر تلاش هرچه بیشتر برای رفع مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها تأکید کرد.
تلاش برای رفع مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، دکتر محمدتقی نظرپور در جلسه شورای دانشگاه لرستان که در سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در دانشگاه لرستان انجام شده است.
دکتر نظرپورسپس به پرسش‌های اعضای شورای دانشگاه لرستان درباره مسائل مختلف دانشگاهی پاسخ داد و حاضران، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.
دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، در ادامه به تشریح عملکرد تیم مدیریتی دانشگاه لرستان پرداخت و گفت: یکی از اقدامات مهم در دانشگاه لرستان تهیه و تصویب برنامه راهبردی دانشگاه لرستان در افق ۱۴۰۴ است که نقشه راه برای دانشگاه لرستان کاملاً مشخص شده است.
وی افزود: مأموریت‌گرا شدن دانشگاه لرستان از دیگر اقدامات انجام شده است و مأموریت‌‌گرا شدن باتوجه به نیازها و چالش‌های استانی است تا دانشگاه بتواند نقش اثرگذارتری در رفع چالش‌ها و مشکلات استانی داشته باشد.
دکتر عزیزی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم پایان‌نامه‌های دانشجویی در راستای مأموریت‌گرا شدن برای رفع چالش‌های استانی تهیه شوند و این پایان‌نامه‌ها از نوع پایان‌نامه‌های تقاضامحور هستند.
رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: سند علم و فناوری استان لرستان در حال تهیه است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند و از دیگر اقدامات این بوده است که بنیاد خیرین دانشگاه را تشکیل داده‌ایم تا مشارکت اجتماعی در راستای توسعه دانشگاه، تقویت شود و گسترش یابد.
دکتر خسرو عزیزی تصریح کرد: توسعه کمی رشته‌های دانشگاهی باید همراه افزایش کیفیت رشته‌ها باشد و توسعه کمی به تنهایی راهگشا نیست.
وی توضیح داد: مجوز ایجاد رشته‌های گردشگری و باستان‌شناسی و برخی رشته‌های دیگر در تناسب با نیازها و ظرفیت‌های استان لرستان اخذ شده است و معتقدیم کشاورزی و گردشگری، دو ظرفیت مهم استان در راستای رونق اقتصادی و کاهش بیکاری هستند.
رئیس دانشگاه لرستان گفت: سهم بودجه پژوهشی دانشگاه لرستان از سه درصد در سال ۹۲ به ۱۲ درصد بودجه هزینه‌ای دانشگاه افزایش یافته است و این یک دستاورد مهم برای تقویت پژوهش‌محوری در دانشگاه لرستان است.
دکتر عزیزی اظهار داشت: رویکردمان آن است که بتوانیم مهارت‌آفرینی را در سطح دانشجویان دانشگاه افزایش بدهیم تا دانشجو پس از دانش‌آموختگی، بتواند خودش کارآفرین بشود و با معضل بیکاری دست و پنجه نرم نکند.
وی تصریح کرد: مرکز تحقیقات بلوط در دانشگاه لرستان ایجاد شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان هم ایجاد شده‌اند تا حمایت‌های لازم از فناوران و ایده‌پردازان صورت گیرد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )