معاون حقوقی وزارت علوم به برخی سوءبرداشت ها از سخنانش پاسخ داد:

سیاست وزارت علوم الزام بر تشکیل دانشگاه‌های مردانه و زنانه نیست/ "دانشگاه تک جنسیتی" و "تفکیک جنسیتی" دو مقوله کاملا مجزا از هم هستند

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۶ کد : ۴۱۴۴۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۶۱
دکتر حسین سیمایی صراف، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسلما سیاست وزارت علوم الزام بر تشکیل دانشگاه‌های مردانه و زنانه نیست.
سیاست وزارت علوم الزام بر تشکیل دانشگاه‌های مردانه و زنانه نیست/ "دانشگاه تک جنسیتی" و "تفکیک جنسیتی" دو مقوله کاملا مجزا از هم هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیمایی صراف در واکنش به برخی فضاسازی های رسانه ای و سوء برداشت ها از سخنانش در آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه حضرت معصومه (س) اظهار داشت: درخصوص اظهارات بنده درباره وظیفه وزارت علوم در پاسخ‌گویی به برخی نیازها و مطالبات جامعه از طریق دانشگاه‌های تک جنسیتی؛ برخی افراد در رسانه های مجازی این موضع را در مقابل دیدگاه های رئیس جمهوری محترم قرار دادند؛ در حالی که موضع رئیس جمهور در باب نقد مقوله "تفکیک جنسیتی" بوده است و دیدگاه های معاون حقوقی وزارت علوم درباره موضوع "دانشگاه تک جنسیتی". این دو مقوله کاملاً مجزا از هم هستند.
وی توضیح داد: اینجانب در همان سخنرانی، تفاوت دو مفهوم «تفکیک جنسیتی» و «تک‌جنسیتی» را بیان و تفکیک جنسیتی را قابل تأمل دانستم، ولی از دانشگاه تک‌جنسیتی به استناد نظرات کارشناسی، تجربه موفق دنیا، سابقه آن در قبل از انقلاب و تقاضای خانواده‌ها و بانوان دفاع کرده و تشریح کردم که بانوان حق انتخاب دارند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم خاطرنشان کرد: امروزه در اروپا، آمریکا، آسیا و خاورمیانه دانشگاه‌های تک‌جنسیتی فراوانی فعال هستند و بانوان حق انتخاب دانشگاه مختلط یا تک‌جنسیتی را دارند؛ بر این اساس انتشار خبر مزبور، بیشتر مغالطه است تا مقابله.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷