معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد:

تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۶ کد : ۴۱۴۳۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۴۲
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌های کشور، از جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای هر ۲۵ دانشجو خبر داد.
تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در این آئین با بیان اینکه تنها ۴۰ درصد اعتبارات دانشگاه‌های کشور تخصیص یافته است، اظهار داشت: این در حالی است که در ۶ ماهه نخست هر ساله ۵۰ درصد اعتبارات دانشگاه‌ها تخصیص می‌یافت و انتظار داریم با توجه به قول رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات تحقق یابد.
وی با تاکید بر اینکه میزان اعتبارات دانشگاه‌ها ۸ هزار میلیارد تومان بوده که درصد آن تحقق یافته و نیاز است که تا پایان شهریورماه حداقل به ۵۰ درصد ارتقا یابد؛ افزود: در بخش اعتبارات عمرانی ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات عمرانی تخصیص یافته و مشکلی نداریم.
دکتر نظرپور با اشاره به جذب هیئت علمی در دانشگاه‌های کشور گفت: مجوز لازم در این زمینه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور اتخاذ می‌شود که دانشگاه‌ها در طی زمان میان مدت و بلند مدت در قالب فراخوان اقدام به جذب هیئت علمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند در قالب فراخوان به ازای هر ۲۵ دانشجو یک عضو هیئت علمی را جذب کنند، افزود: در این زمینه مشکلی نداریم.
دکتر نظرپور یادآور شد: سرانه فضای دانشگاه لرستان رشد خیلی خوبی داشته وتلاش مناسبی در حوزه ساخت فضاهای جدید صورت گرفته و امیدواریم فاصله‌ها در این زمینه نسبت به دیگر دانشگاه‌های کشور کمتر شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: با افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، مکان استقرار قبلی بخش اداری دانشگاه لرستان تبدیل به دانشکده خواهد شد.

دکتر نظرپور به همراه هیئت همراه و سایر مسئولان و مدیران، در بدو ورود به دانشگاه لرستان، با حضور در محل مزار سه شهید گمنام این دانشگاه به مقام شامخ این شهیدان با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه، ادای احترام کردند.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵