با حضور محققان، مسئولان و باغداران؛

دومین همایش ملی پسته در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۰ کد : ۴۱۴۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۸
دومین همایش ملی پسته ، با حضور محققان، مسئولان و باغداران و با ارائه ۱۶۰مقاله علمی در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.
دومین همایش ملی پسته در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، دکتر محمدعلی دهقان رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) در آیین افتتاح دومین همایش ملی پسته اظهار امیدواری کرد که برگزاری این همایش با سیاستگذاری و پیشنهاد تصمیمات صحیح و مطالعه شده، بتواند در بهبود همه مراحل تولید پسته موثر واقع شود.

وی با بیان مقدمه ای ازمشکلات اقتصادی امروز کشور گفت: بالا رفتن نرخ ارز اگرچه امکان دارد در نگاه کلان به نفع کشور نباشد اما این رویکرد میتواند به نفع کشاورزان در جهت فروش واقعی قیمت محصولات شان باشد.

دکتر دهقان افزود: تشکیل مجمعی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کشاورزان و محققان شهرهای پسته خیز می تواند در رفع مشکلات پسته موثر باشد.

دکتر محمد حسین شمشیری، دبیر دومین همایش ملی پسته نیز در ادامه این آیین، در خصوص مراحل مختلف شکل گیری این همایش در سال گذشته و از انجام اقدامات برای برگزاری دومین همایش پسته گفت: مقالات رسیده به جشنواره دوم بسیارزیاد بود که پس از مطالعه آن در کمیته های تخصصی ۱۵۷ مقاله پذیرفته شد.

دکتر شمشیری استفاده از تجربیات و نقطه نظرات باغداران را از ویژگی های همایش دوم خواند که در میزگردهای تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌