به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد؛

دومین همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکارهای توسعه کشاورزی

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۸ کد : ۴۱۴۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۸
دومین همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکارهای توسعه کشاورزی در شرایط شور به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در محل پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمالغرب و غرب کشور برگزار شد.
دومین همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکارهای توسعه کشاورزی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر علی عجمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در آیین افتتاح این همایش علمی گفت: برگزاری این همایش‌ها با حضور صاحبان صنایع، سازمان‌ها و بخش خصوصی می‌تواند به ایجاد ارتباط دانشگاه، جامعه و صنعت کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به تغییر نگرش در نظام آموزشی کشور، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، عزم خود را جزم کرده تا در راستای دانشگاه‌های کارآفرین ومهارتی حرکت کند.

دکتر علیرضا تاری نژاد، دبیر علمی همایش ملی تنش شوری در گیاهان و راهکارهای توسعه کشاورزی نیز گفت: فراهم کردن محیطی مناسب برای ارائه آخرین دستاوردهای مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها، محققان کشور و نیز دانشجویان در زمینه اصلاح گیاهان زراعی و باغی برای مقاومت به تنش شوری از اهداف اصلی این همایش است.

دکتر تاری نژاد گفت: بیش از صد مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که پس از داوری توسط داوران متخصص، از بین آنها ۹۱ مقاله برای ارائه در همایش انتخاب شد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵