استفاده از ظرفیت ها و زیر ساخت های فیزیکی و حمایتی پژوهشگاه مواد و انرژی برای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشدپژوهشگاه

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۹ کد : ۴۱۳۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۱
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: مرکز رشد این پژوهشگاه در راستای فعال کردن ظرفیت ها برای استفاده حداکثری از زیر ساخت های فیزیکی و حمایتی مناسب برای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد اقداماتی انجام داده که یکی از آنها، راه اندازی و آماده سازی فضاهای بلاستفاده در این پژوهشگاه به منظور استقرار شرکت های فعال ، جهت ایجاد کسب و کار و اشتغال زایی است.
استفاده از ظرفیت ها و زیر ساخت های فیزیکی و حمایتی پژوهشگاه مواد و انرژی برای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشدپژوهشگاه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر محمدرضا دادفر با اعلام این خبر گفت: مراکز رشد یکی از ابزارهای اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل کرده ایجاد می شود و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت های جدید را فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ واحد فناور و شرکت دانش بنیان، جذب مرکز رشد این پژوهشگاه شده اند، افزود: با همکاری واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان، ۱۲ اختراع در پژوهشگاه مواد و انرژی به مرحله تجاری سازی رسیده است.
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی در ادامه اظهار داشت: استفاده از مراکز رشد، امروزه به عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارائه به بازار و توسعه کارآفرینی محسوب می شوند که دارای مکان فیزیکی و تسهیلات مشترک از جمله فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی و همچنین شبکه سازی و برخی خدمات جانبی هستند.
دکتر دادفر خاطر نشان کرد: مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی با توجه به سیاست های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ در راستای نیل به سیاست تجاری سازی، کار آفرینی، انتقال تکنولوژی و تبدیل علم به ثروت تشکیل شده است که می تواند وظیفه تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و تسهیل زمینه تبدیل دستاوردهای پژوهشی به محصولات تجاری را فراهم آورد.
وی همچنین با اشاره به تاسیس شرکت پیشتازان مواد و انرژی نوین با مشارکت پژوهشگاه مواد و انرژی، گفت: این شرکت به منظور تسریع، کارکرد بهتر و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در فرایند تجاری سازی، تاسیس شده که به عنوان یک شرکت میانجی نوآوری می باشد و وظیفه تجاری سازی و درآمدزایی از محل انتقال فناوری را برعهده دارد.
دکتر دادفر در پایان گفت: امید است مرکز رشد پژوهشگاه بتواند با توسعه زیر ساخت ها و قابلیت های خود و ایجاد شرکت های زایشی دانش بنیان علاوه بر توانمند سازی این شرکت ها در کسب و کار، در راستای منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نگاه به توانمندی های داخلی گام های موثری بردارد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷