رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تأکید کرد:

لزوم جذب صالح‌‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۳ کد : ۴۱۳۸۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۷۲
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نخستین هم‌اندیشی سراسری دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که در محل دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، بر لزوم جذب صالح‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تأکید کرد.
لزوم جذب صالح‌‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در این آیین با بیان اینکه استادان و معلمان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند اظهار داشت: معلم و استاد شأن والایی دارد؛ دانشمندان و فرهیختگان باید دارای نشانه‌هایی چون دانش، بردباری و کم‌گویی باشند.

وی تصریح کرد: باید دانشجویان و مخاطبان خود را امانت بدانیم و امیدوارم خداوند به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها که انسان‌هایی فاضل و اندیشمند در محیط‌های دانشگاهی هستند توفیق بدهد که با دلسوزی در تربیت نسل جوان اهتمام ورزند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی درخصوص فلسفه تأسیس هیئت‌های اجرایی جذب عنوان کرد: این مجموعه، شرایط و مقرراتی را گردهم آورده و نظارت می‌کند افرادی که اصلح‌تر هستند به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جذب شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هم‌اندیشی فرصتی به منظور انتقال تجربیات و احصای مسائلی است که در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی با آن مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی این نشست‌ها برای عزیزان هیئت اجرایی جذب، یافتن مسیرهای بهتر و آسان‌تر در اجرای آئین‌نامه، برطرف کردن موانع و پرکردن خلاء‌های موجود را به همراه داشته باشد.

همچنین در این هم‌اندیشی یک روزه روسا و دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پیشنهادات، نقطه‌نظرات و راهکارهای خود را در راستای بهینه‌سازی و بهبود فرآیند جذب اعضای هیئت علمی بیان کردند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷