وزیر علوم در جمع دبیران هیات های جذب استانی:

حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۵ کد : ۴۱۳۸۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۹۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حفظ بی طرفی و عدم جانبداری را که هم اکنون اعضای هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی مدنظر دارند، یک ضرورت مهم توصیف کرد.
حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست دبیران هیات های جذب استانی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است؛ گفت: اعضای هیات های اجرایی جذب اعضای هیات علمی باید رویه کنونی را در رعایت قانون و اخلاق در بررسی پرونده ها ادامه دهند زیرا در جایگاه مهمی هستند و تصمیم آنان آثار اجتماعی و فردی بلند مدتی را در پی دارد.

وی ضمن قدردانی از دقت اعضای هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده های متقاضیان جذب اعضای هیات علمی گفت: نزدیک به ۹۹ درصد پرونده های جذب ارسالی از طرف دانشگاهها در مرکز جذب وزارت علوم تایید می شوند و کمتر از یک درصد پرونده ها به علت نقص مدارک یا ایرادات شکلی نیاز به بررسی مجدد پیدا می کنند.

دکتر غلامی اظهار داشت: بررسی صلاحیت های تخصصی توسط اعضای هیات علمی گروههای آموزشی دانشگاهها یا متخصصان رشته ها صورت می گیرد و به ندرت در این زمینه شاهد اعتراض از سوی متقاضیان جذب هستیم ولی به علت زمان بر بودن بررسی صلاحیت های عمومی داوطلبان خواهان تسریع فرآیند جذب در این مرحله هستند .

وزیر علوم تاکید کرد: کمتر کسی در آموزش عالی به اصل وجود مرحله بررسی صلاحیت عمومی تردید می کند برای اینکه در همه دنیا صلاحیت های عمومی اساتید را برای ورود به دانشگاه به شکل اعلام شده یا غیر اعلامی مورد بررسی قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ۴۵ تا ۶۰ روز است به دبیران هیات های اجرایی جذب توصیه کرد ضمن حفظ دقت و حساسیت در بررسی پروندها، فرآیند ارسال پرونده ها به وزارت علوم را بیش از وضع موجود تسریع ببخشند.


( ۷ )