با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

سرپرست دانشگاه کوثر (ویژه خواهران) منصوب شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۸ کد : ۴۱۳۸۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۷۰۳
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر علیرضا حسینی را به سمت «سرپرست دانشگاه کوثر (ویژه خواهران)» منصوب کرد.
سرپرست دانشگاه کوثر (ویژه خواهران) منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر علیرضا حسینی آمده است:

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه کوثر (ویژه خواهران) منصوب می شوید.

انتظار می رود با بهره مندی از تجارب همه اعضای هیأت علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های موثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.

دکتر علیرضا حسینی متولد سال ۱۳۵۴ در شهرستان قوچان، دانش آموخته رشته زبان و ادبیات عربی از دانشگاه خوارزمی و استادیار این رشته در دانشگاه کوثر بجنورد و دانش آموخته دوره کارشناسی ارشد ایران شناسی از دانشگاه شهید بهشتی است.

وی تاکنون راهنمایی، مشاوره و داوری بیش از ۲۰ پایان نامه کارشناسی ارشد را بر عهده داشته و بیش از ۴۰ مقاله علمی-پژوهشی، ISI و همایشی در مجلات معتبر داخل و خارج کشور به چاپ رسانده است.

دکتر علیرضا حسینی تألیف و ترجمه ۲ جلد کتاب را در کارنامه علمی خود دارد.

وی تاکنون دبیر علمی و اجرایی ۷ همایش ملی و بین المللی بوده و در سال ۹۷ به عنوان پژوهشگر فعال و استاد نمونه آموزشی دانشگاه کوثر برگزیده شده است.

عضویت پیوسته درانجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی ایران، عضویت انجمن ایرانشناسی فرانسه و همچنین عضو کارگروه ادبیات حوزه بالکان و اروپای مرکزی از دیگر سوابق وی است.

از سوابق اجرایی دکتر حسینی می‌توان به مشاور رئیس دانشگاه کوثر، عضو هیأت رئیسه و شورای دانشگاه کوثر، نماینده رئیس در هیأت اجرایی کارگروه بررسی صلاحیت علمی جذب اعضای هیأت علمی مشترک دانشگاه کوثر و مجتمع آموزش عالی اسفراین، رئیس کارگروه نظارت، ارزیابی و تضمین امور مدیریت و پشتیبانی دانشگاه، ریاست دانشگاه پیام نور واحد آبعلی، مدیر حوزه ریاست دانشگاه پیام نور استان تهران، نایب رئیس کمیته منابع انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور مرکز شهریار و مشاور ارشد دانشگاه پیام نور استان قزوین، مدیر گروه رشته زبان و ادبیات عربی دانشگاه پیام نور مرکز دماوند اشاره کرد.

وزیر علوم در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر محمدعلی رباط‌جزی، رئیس سابق دانشگاه کوثر (ویژه خواهران) در زمان تصدی ریاست این دانشگاه قدردانی کرد.

 


( ۸ )